T.Love

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane T Love
Data urodzenia 04.02.1982, godz. 20:15
Miejscowość Częstochowa (50°49′N 19°08′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 16° Bliźniąt
Księżyc 29° Wodnika
Ascendent 25° Panny
Horoskop debiutu scenicznego zespołu T Love

Opis

Polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka. Większość albumów grupy uzyskało status złotych płyt, a składankowy Love, Love, Love - The Very BesT.Love - w roku 2012 status platynowej płyty. W trakcie dotychczasowej kariery zespół zagrał koncerty prawie w całej Europie, a także wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych.

Zespół T.Love został założony w styczniu 1982 jako Teenage Love Alternative i pod taką nazwą działał do 1987. Tworzyli go: Zygmunt Staszczyk (śpiew, początkowo także gitara basowa), Janusz Knorowski (gitara elektryczna), Dariusz Zając (instrumenty klawiszowe) i Jacek Wudecki (perkusja) – koledzy uczęszczający do IV LO w Częstochowie.


Z dłuższym opisem można zapoznać się na Wikipedii.

Źródło horoskopu

Magda Patryas. T.LOVE. Potrzebuję wczoraj. Oficjalna biografia [1].

"Czwartego lutego 1982 roku o godzinie 20.15 cała Polska kończyła właśnie oglądanie dziennika telewizyjnego (lub, co bardziej prawdopodobne, kończyła jego demonstracyjne nieoglądanie) i szykowała się na czarno-biały kryminał Tylko umarły odpowie Sylwestra Chęcińskiego. Wielkiego wyboru nie było nadawano tylko jeden program TVP. W tym samym czasie na scenę sali gimnastycznej IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie wkraczał zespół składający się z trzech uczniów IV B Zygmunta Staszczyka, Jacka Wudeckiego i Darka Zająca, oraz jednego z III C Janka Knorowskiego. Zaczynał się właśnie pierwszy koncert zespołu znanego od tej chwili jako T.Love Alternative. A później już jako T.Love".


Informację dostarczył Mirosław Czylek.