Palikot Janusz

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Janusz Palikot
Data urodzenia 26.10.1964, godz. 07:00
Miejscowość Biłgoraj ( 50°33′N 22°44′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 3° Skorpiona
Księżyc 11° Raka
Ascendent 11° Skorpiona
Horoskop Janusza Palikota


Biografia

Polski przedsiębiorca, polityk, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, na którym obronił w 1986 pracę magisterską zatytułowaną Transcendentalna jedność apercepcji u Kanta. W 1990 utworzył produkującą wina musujące firmę "Ambra", w której przez jedenaście lat zajmował stanowisko prezesa zarządu. Do 2005 pełnił funkcję wiceprezesa Polskiej Rady Biznesu i Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych, zasiadał w Komisji Trójstronnej. W czerwcu 2005 ogłosił wstąpienie do regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Był członkiem prezydium Klubu Parlamentarnego PO oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu. Przewodniczący partii politycznej Ruch Poparcia, przekształconej następnie w Twój Ruch. W wyborach w 2011 kierowana przez niego partia zajęła 3. miejsce.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • W 1989 - wraca do Biłgoraja i w nowej gospodarczej rzeczywistości stawia na biznes. Sprzyja mu szczęście. O tym, że z drobnego prywaciarza staje się wielkim fabrykantem decyduje przypadek [1].
  • 7 lutego 2000 - za zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiej gospodarki, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.
  • w czerwcu 2005 - ogłosił wstąpienie do regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej w Lublinie. W wyborach parlamentarnych wystartował do Sejmu z listy PO, zdobył 26 275 głosów i uzyskał mandat poselski.
  • 22 lipca 2008 - podczas programu Magazyn 24 godziny w stacji TVN24 powiedział: "Ja uważam prezydenta Lecha Kaczyńskiego za chama". Po tych słowach zostało wszczęte postępowanie sprawdzające w sprawie ewentualnego znieważenia, które zostało prawomocnie umorzone.
  • luty 2009 - narodziny córki. [2]
  • 2 października 2010 - podczas kongresu poparcia swojej osoby zapowiedział rezygnację z członkostwa w PO, w związku z planami założenia własnej partii politycznej oraz złożenie mandatu poselskiego 6 grudnia 2010
  • 18 października 2010 - zostało zarejestrowane wspierające go Stowarzyszenie "Ruch Poparcia Palikota"
  • 5–6 października 2013 - na nadzwyczajnym kongresie Ruch Palikota przekształcił się w ugrupowanie Twój Ruch
  • 26 września 2014 - w klubie poselskim TR doszło do znaczącego rozłamu – odeszła z niego grupa 12 posłów (m.in. Artur Dębski, Wincenty Elsner, Roman Kotliński i Armand Ryfiński)

Ciekawostki

Chciał studiować matematykę, ale na uczelni nie było takiego kierunku, więc zdecydował się na filozofię [3].

Źródło horoskopu

Godzina przekazana przez Janusza Palikota w prywatnej rozmowie. Tę samą podaje Leon Zawadzki na stronach Sollunari [4].