Eisler Jerzy

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Jerzy Eisler
Data urodzenia 12.06.1952, godz. 12:00
Miejscowość Warszawa (52°13'N 21°00'E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 22° Bliźniąt
Księżyc 20° Wodnika
Ascendent 28° Panny
Horoskop Jerzego Eislera

Biografia

Polski historyk, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki. W latach 1977–1981 był członkiem PZPR, wchodził w skład egzekutywy POP PZPR w Instytucie Historii PAN. W 1993 habilitował się w Instytucie Historii PAN na podstawie rozprawy zatytułowanej Marzec 1968. Geneza – przebieg – konsekwencje. W 2002 uzyskał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych. W 2002 objął stanowisko dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Ojciec czterech dorosłych córek. Obdarzony wyjątkową pamięcią. Prof. Eisler jest autorem i współautorem dwudziestu książek, a także ponad trzystu recenzji oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych. Wielokrotnie otrzymywał prestiżowe nagrody za osiągnięcia w dziedzinie historii najnowszej [1].


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • lipiec 1995 - wypadek samochodowy. Relacja ze zdarzenia: W samochodzie, który prowadził Jerzy na autostradzie, przy szybkości 120 km/h, urwało się koło. Samochód 4 razy przekoziołkował, wyrzucając na zewnątrz córeczki. Wypadały kolejno przez okno przy każdym koziołkowaniu. W najgorszym stanie była najmłodsza, musiano ją jak najszybciej przetransportować helikopterem do szpitala. – Jak mówią nasi przyjaciele, chyba wszystkie matki świata trzymały się za ręce, żeby nic się nam nie stało – mówi Jerzy Eisler. [2].

Ciekawostki

Wypowiedź dla Rzeczpospolitej: Jedną ze zdobyczy wolności jest to, że jesteśmy po prostu czystsi i bardziej higieniczni. Nie mówimy o tym głośno, ale przecież ogromny wzrost zużycia mydła, szamponów i płynów to nie tylko efekt reklam. Proszę wybaczyć, ale te opowieści o Polakach brudasach były, niestety, w dużym stopniu prawdziwe. Zapachy z pociągów czy autobusów - kto przeżył, ten nie zapomniał.

[Robert Mazurek, Świat miał wranglery, my - dżinsy (wywiad z Jerzym Eislerem)].

Źródło horoskopu

Tygodnik Katolicki "Niedziela" [3]: Urodziłem się w samo południe – mówi z uśmiechem. – Pewnie dlatego lubię westerny.

Informację podał Mirosław Czylek.