Szuman Leszek

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Leszekszuman.jpg
Dane Leszek Szuman
Data urodzenia 18.11.1903, godz. 00:48
Miejscowość Poznań (52°24′N 16°56′E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 25° Skorpiona
Księżyc 10° Skorpiona
Ascendent 16° Panny
Horoskop Leszka Szumana

Biografia

Legenda polskiej astrologii. Absolwent studiów ekonomicznych w Berlinie, znał kilka języków, był specjalistą od reklamy. Studiował ekonomię w Berlinie, mieszkał przez pewien czas w Urugwaju. Zamiłowanie do szeroko pojętej ezoteryki Leszek Szuman wyniósł z domu, gdzie wszystko zaczęło się od dziadka - jasnowidza. Zdolności wizjonerskie wykazywał też brat Szumana, matka z kolei posługiwała się wahadełkiem. [1] Astrologii uczył się u doktora medycyny Alfreda Kalacińskiego.

W swoim ponad osiemdziesięcioletnim życiu pracował w dwunastu zawodach, najdłużej jako tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Znał biegle siedem języków, w tym kilka egzotycznych, jak chociażby narzecza i gwary plemienne Afryki [2]. O astrologii Szuman mówił: „Astrologia jest odgałęzieniem psychologii (tak mówił zresztą sam profesor Jung). Wierzyć można w życie pozagrobowe, a na astrologii trzeba się znać. Wymaga to wielu lat ciężkiej i żmudnej pracy. Niektórzy ludzie nie chcą znać swojego horoskopu i przypominają kapitana, który wypływając z portu wyrzuca mapy za burtę i woła: Panie Boże prowadź mnie, bo ty wiesz lepiej...[3].

Z wielu tysięcy zapisanych przez niego – ręcznie i na maszynie, woluminów, kartek, notatek, wykresów i opisów, zredagowane i wydane zostały jedynie pozycje: „Astrologia i polityka”, „W kręgu znaków zodiaku” i „Życie po śmierci”. Reszta w tajemniczych okolicznościach zniknęła bez śladu [4].


Z szerszą biografią można zapoznać się na Leszek Szuman – zagadki zza grobu oraz Leszek Szuman – Dziwne ostrzeżenie.

Kluczowe wydarzenia

  • 1914 - umiera ojciec.
  • 1932 - kupił pierwszy kalendarz astrologiczny i z ciekawości sporządził swój własny horoskop.
  • 1936 - powrócił do kraju, zajął się stu­dio­wa­niem pro­ble­ma­tyki astro­lo­gicz­nej i wery­fi­ko­wa­niem teo­rii astro­lo­gii w prak­tyce życio­wej. [5]
  • 12 czerwca 1987 - zmarł w Szczecinie.

Ciekawostki

Przez całe swoje życie przeszedł kilkadziesiąt operacji, niejednokrotnie ocierając się, to na dłużej, to na krócej, o własną śmierć, czy też - jej przedsmak. Najszerzej wspominał o tym w swojej książce „Życie po śmierci”. Przez ponad 30 lat żył z jednym płucem [6].

Źródło horoskopu

Godzinę urodzenia podaje Ewa Świderska, dziennikarka i astrolog - uczennica L. Szumana, w artykule Czym jest astrologia? publikowanym w miesięczniku "Czary" nr 1 z czerwca 1991 roku, s. 19.

Informację dostarczył Dominik Dziudziel.