Sztaba Adam

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Adam Sztaba
Data urodzenia 15.02.1975, godz. 17:55
Miejscowość Koszalin
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 27° Wodnika
Księżyc 16° Barana
Ascendent 7° Panny
Horoskop Adama Sztaby

Biografia

Kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent, producent muzyczny oraz osobowość telewizyjna. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kompozycji. Stał się powszechnie znany za pośrednictwem telewizji w 2002-2003 jako kierownik muzyczny i pianista dwóch pierwszych edycji programu Idol. Ponownie w 2005-2006 był kierownikiem muzycznym, aranżerem i dyrygentem czterech edycji programu Taniec z Gwiazdami, w którym dyrygował założoną w roku 2005 Orkiestrą Adama Sztaby.

Stworzył oprawę muzyczną do inauguracji Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010, która odbyła się 18 września 2010 na Stadionie Legii w Warszawie. Brał udział w "Koncercie Jednego Serca" poświęconemu ofiarom katastrofy smoleńskiej. Śledząc jego karierę znajdziemy w niej udział w telewizyjnych show jak "You Can Dance", "Taniec z Gwiazdami", czy obecnie jako juror w "Must Be The Music" [1].


Kliknij, by zapoznać się z biografią zamieszczoną na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • 27 marca 1993 - zadebiutował w wieku 18 lat muzyką do musicalu "Fatamorgana?" wystawionym w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w rodzimym Koszalinie. Wzięło w nim wówczas udział mnóstwo utalentowanych i jak się później okazało znanych w całym kraju artystów, między innymi: Reni Jusis (Fryderyk 1998 za fonograficzny debiut roku), Adam Sztaba (kompozytor, współpracował m.in. z Marylą Rodowicz, Edytą Górniak, Kasią Kowalską), Adam Krylik (aktor Teatru Muzycznego Roma), Paweł Kukliński (wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku) oraz Marcin Perzyna (dyrektor ds. projektów specjalnych i impresariatu telewizji Polsat, dyrektor festiwali TOP trendy). [2].
  • 1998-2002 - pełnił rolę kierownika muzycznego, aranżera i pianisty w zespole Edyty Górniak.
  • 16 kwietnia 2005 - powstaje Orkiestra Adama Sztaby.
  • maj 2007 - listopad 2009 - pełnił funkcję dyrektora artystycznego firmy MyPlace – agencji eventowej, managementowej i wytwórni płytowej.
  • 30 maja 2013 - odbył się jego ślub z Dorotą Szelagowską, córką Katarzyny Grocholi. Krótki okres po ślubie o krótkotrwałym kryzysie w małżeństwie informowały m.in. dzienniki: "Fakt", "Super Express" i portal Pudelek: Zaledwie trzy miesiące po ślubie Sztaba spakował walizki i wyprowadzi się z domu. (...) Wygląda jednak na to, że kryzys został już zażegnany.

Źródło horoskopu

Informację dostarczył Kuba Ruszkowski na podstawie biografii na oficjalnej stronie Adama Sztaby.