RMF FM
Opis
Pierwsza polska prywatna stacja radiowa. RMF FM dzięki programom informacyjnym, kontaktowi ze słuchaczem oraz dużym kampaniom reklamowym zyskało szeroki zasięg. Pod względem słuchalności RMF FM jest na pierwszym miejscu wśród polskich stacji radiowych. W drugim kwartale 2009 roku RMF FM słuchało dziennie średnio 10,5 mln osób. Udział RMF FM w rynku wynosi 27,4 procent. Grupą docelową sieci są głównie ludzie w wieku 25-39 lat.
W 1997 roku utworzono spółkę "Grupa RMF", wydzieloną jako podmiot zarządzający z pierwotnej struktury radia RMF FM. Spółka jest właścicielem grupy medialnej w której skład wchodzą: radio RMF FM, RMF Classic (kultura, film, muzyka poważna), RMF MAXXX (stacja młodzieżowa) i Radio Gra Toruń (stacja lokalna nadająca w Toruniu).
Nieodłącznym atrybutem radia RMF FM są jego wozy reporterskie, stacjonujące w największych oddziałach. W Krakowie, Trójmieście i Warszawie są to wozy satelitarne, zbudowane na bazie furgonów Mercedesa i VW. Z kolei terenowe Kia Sportage (posiadające na dachu wysuwaną antenę teleskopową) łączą się z centralą falami radiowymi. Kia przekazane zostały do oddziałów w Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach a także dodatkowo do Warszawy i Krakowa. Każdy wóz reporterski RMF-u posiada charakterystyczne, żółto-niebieskie barwy.
Kliknij, by zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na Wikipedii.
Strona główna RMF FM. O historii powstania stacji
Ciekawostki
W RMF FM za sprawą Edwarda Miszczaka rozwinęła się znacząco kariera przyszłych gwiazd TVN-u.
Przechodząc do RMF FM, pociągnął ze sobą Tadeusza Sołtysa (ciągle w RMF), dwudziestoletnią Ewę Drzyzgę i osiemnastolatka Marcina Wronę (oboje w TVN). – Najtrudniejsze wtedy były dla mnie rozmowy z mamą Wrony, która uważała, że Marcin najpierw powinien skończyć studia – mówi Edward Miszczak [1].
Źródło horoskopu
15 stycznia 1990 r. w samo południe w centrum nadawczym Chorągwica koło Krakowa włączono nadajnik retransmitujący 24-godzinny program francuskiej stacji. Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie była piosenka zespołu Toto – „Africa” . I od tego momentu historia potoczyła się dalej... [2]