Pilchowa Agnieszka

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Agnieszka Pilchowa
Data urodzenia 16.12.1888, godz. 17:14
Miejscowość Zarubek (49°37′N 18°21′E)
Strefa czasowa GMT
Słońce 26° Strzelca
Księżyc 6° Bliźniąt
Ascendent 14° Raka
Horoskop Agnieszki Pilchowej

Biografia

Agnieszka Pilchowa (znana jako Agni P.) - urodzona w miejscowości Zarubek (dzisiaj część Ostrawy), polska jasnowidząca, bioenergoterapeutka i zielarka. Jej zdolność prekognicji została potwierdzona w wielu różnych miejscach i w różnych okolicznościach.

Jako dziecko popadała w odmienne stany świadomości, w których odwiedzała nieznane jej miejsca, dalekie kraje i rozmawiała tam z ludźmi, których nigdy nie spotkała wcześniej. Przymykała oczy, przestawała reagować na zewnętrzne impulsy i przenosiła się duchem w odległe strony. Ze względu na jej odmienność rodzeństwo zaprzestało zabaw z Agnieszką, a ona sama wycofała się w głąb siebie, najchętniej spędzając czas samotnie.

Przepowiednie Agni P. dotyczące wojennej przyszłości zostały uznane za przerażające, nieprawdopodobne i nie spotkały się ze zrozumieniem. Widziała żołnierzy niemieckich pod Bramą Branderburską, a potem czerwoną flagę na niej zawieszoną, masową zagładę, obozy koncentracyjne, wojnę niemiecko-sowiecką i japońsko-amerykańską, wybuch bomby jądrowej. Podobnie się rzecz miała z przepowiedniami dotyczącymi wielu innych obszarów życia, wybiegającymi daleko w przód, tak więc Pilchowa zaprzestała jasnowidzącej działalności.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

  • ~ 1910 - jako młoda dziewczyna, w wieku 21 lat, na skutek niesprzyjających okoliczności została zmuszona do poślubienia jednego z kolegów swojego brata. Po czterech lata współżycia małżeńskiego odeszła od męża i z dwójką dzieci przeniosła się do matki. Formalne unieważnienie małżeństwa, nastąpiło w 1917 roku. Jako powód unieważnienia Agni P. podała m.in. gwałt i przemoc.
  • ~ 1913 - w trzecim roku małżeństwa zaczęła leczyć.
  • ~ 1919 - została zaproszona do Pragi czeskiej, w której na Uniwersytecie praskim naukowcy potwierdzili jej niespotykane uzdolnienia medialne. Prezydent Czechosłowacji Tomáš Masaryk oraz jego córka Alicja, z którą Pilchowa była zaprzyjaźniona, zaproponowali jej stały pobyt na Hradczanach
  • ~ 1920 - opuściła Czechy. Zamieszkała po drugiej stronie granicy, w Wiśle, w której poznała przyszłego męża, kierownika szkoły w Pszczynie, Jana Pilcha.
  • ~ 1931 - 1931 powstała willa „SFINKS” nazwana tak na cześć pracy Ochorowicza o Egipcie. Willa Ochorowicza usytuowana była na przeciwległej górze. „Sfinks” był domem otwartym, w którym mieściła się redakcja Miesięcznika Wiedzy Duchowej „Hejnał”, był ośrodkiem ezoterycznym, a także miejscem do którego przychodzili ludzie po porady. Po wojnie był chętnie odwiedzanym domem wypoczynkowym [1].
  • ~ pod koniec roku 1933 - ówczesny wydawca przekazuje z nowym rokiem „Hejnał” pod kierownictwo Agni. Oficjalnie administratorem pozostaje jednak jej mąż Jan Pilch.
  • 4 stycznia 1945 - została rozstrzelana w obozie koncentracyjnym Ravensbrück.

Ciekawostki

Była częstym gościem prezydenta Ignacego Mościckiego oraz odwiedzała Marszałka Piłsudskiego w Belwederze. Jej nazwisko stało się znane także dzięki audycjom radiowym prowadzonym przez Zofię Kossak-Szczucką.

Duch opiekuńczy objawiony w postaci gołębia wyznaczył jej miejsce do życia w Wiśle.

Źródło horoskopu

Artykuł Anety Szulc: Agnieszka Pilchowa. Jasnowidz i zielarka. - Astrologiczny opis osoby [2].

Autorka powołuje się na horoskop A. Pilchowej zamieszczony w styczniu 1938r. w Miesięczniku Wiedzy Duchowej "Hejnał".