Nowacka Barbara

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Barbara Nowacka
Data urodzenia 10.05.1975, godz. 18:30
Miejscowość Warszawa
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 20° Byka
Księżyc 13° Byka
Ascendent 13° Skorpiona
Horoskop Barbary Nowackiej


Biografia

Polska polityk i działaczka feministyczna, z wykształcenia informatyk, w latach 2015–2017 współprzewodnicząca partii Twój Ruch. W 2016 znalazła się na corocznej liście FP Top 100 Global Thinkers czasopisma „Foreign Policy”.

Jej matka, Izabela Jaruga-Nowacka, była politykiem i pełniła funkcję wicepremiera; zginęła w 2010 w katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku. Ojciec, profesor Jerzy Nowacki, został rektorem Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Wraz z partnerem Maciejem wychowuje syna i córkę.

Jako nastolatka brała udział w realizacji programu telewizyjnego dla młodzieży 5-10-15. Oprócz wykształcenia informatycznego ukończyła studia z zakresu zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia typu MBA. Zawodowo związana jest z uczelnią zarządzaną przez ojca – objęła stanowisko jej kanclerza.

W wyborach parlamentarnych w 2015 była liderką koalicji wyborczej Zjednoczona Lewica i jej kandydatką do Sejmu w okręgu warszawskim. Zdobyła 75 813 głosów, lecz nie uzyskała mandatu, ponieważ ZL nie przekroczyła progu wyborczego. W czerwcu 2017 wystąpiła z Twojego Ruchu. W lipcu 2017 została pełnomocnikiem komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii i na Stronie Oficjalnej

Ciekawostki

Mimo że od kilkunastu lat żyje w stałym związku, nie zdecydowała się go zalegalizować. Dlaczego para nie chce małżeństwa? – Postanowiliśmy, że nie zrobimy tego, dopóki w Polsce nie będą dopuszczane związki partnerskie. Skoro nasi homoseksualni przyjaciele nie mają do tego prawa, po co nam ono? – mówiła w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” w kwietniu 2014 r [1].

Wspomnienie ojca Barbary Nowackiej z września 2010 r. [2]: - Prawie 40 lat temu poznałem obie siostry Jarugi - Basię i Izę. Po trzech miesiącach wziąłem ślub z Barbarą. Zginęła w wypadku niedługo później, potrącił ją trolejbus na przejściu przed uniwersytetem. Prawie dwa lata później związałem się z Izabelą – wyznaje Nowacki.

Gdy przyszło na świat ich dziecko, córeczka dali jej na imię „Basia”, po zmarłej cioci. Później urodziła się Katarzyna.''

Aktywność społeczną rozpoczęła w 1993, pracując w Telefonie Zaufania dla Kobiet, założonym przez Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny [3].

Biegle włada językiem angielskim, zaś komunikatywnie francuskim i rosyjskim.

Źródło horoskopu

Z informacji uzyskanych przez Piotra Gibaszewskiego, który wraz horoskopem przedstawił je na wykładzie, który w dniu 22 stycznia 2018 roku wygłosił w Polskim Towarzystwie Astrologicznym wynika, że godzina oscyluje pomiędzy 18:00 a 19:00. Z braku precyzji danych przyjęliśmy godzinę uśrednioną, czyli 18:30. Piotr Gibaszewski optuje za rektyfikacją na godz. 18:25.