Nosowska Katarzyna

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Katarzyna Nosowska
Data urodzenia 30.08.1971, godz. 22:45
Miejscowość Szczecin (53°26′N 14°32′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 7° Panny
Księżyc 28° Strzelca
Ascendent 26° Bliźniąt
Horoskop Katarzyny Nosowskiej

Biografia

Wokalistka znana z zespołu Hey oraz dokonań solowych, autorka tekstów. Laureatka wielu nagród, m.in. Paszportu Polityki w 1993 roku i dwudziestu jeden Fryderyków (w tym dziesięciu z zespołem Hey). Została uhonorowana tytułem Ambasador Szczecina. Publikowała także felietony w miesięcznikach „Filipinka”, „Muza”, „Zwierciadło”. W stacji radiowej Roxy FM prowadziła autorską audycję „Tranzytem do niebytu”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV.

Gościnnie występowała na płytach wielu wykonawców, m.in. Świetlików, Ścianki, Voo Voo (Nim stanie się tak... z albumu Flota zjednoczonych sił), Piotra Banacha, Pidżamy Porno czy Dezertera. W 2001 roku wzięła udział w projekcie Yugoton. Zaśpiewała tam piosenki: Gdy miasto śpi, To była sobota i Rzadko widuję cię z dziewczętami (duet z Pawłem Kukizem). W tym samym roku zaśpiewała na płycie Michała Żebrowskiego. W 2009 roku wystąpiła gościnnie na płycie Kalambury zespołu Pustki. W lutym 2010 roku Nosowska wraz z Pawłem Krawczykiem uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii: kompozytor roku.


Z szerszą biografią można zapoznać się w Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

  • 1989 - debiut z zespołem Włochaty
  • 1992 - debiut z zespołem Hey
  • 8 lutego 1993 - ukazuje się pierwszy album Hey "Fire"
  • 22 maja 1996 - Katarzyna Nosowska urodziła syna Mikołaja.
  • 16 września 1996 - na rynku pojawia się debiutancki album solowy artystki "puk.puk"
  • maj 2010 - została okrzyknięta najlepszą polską wokalistką przez magazyn Machina
  • 10 maja 2012 - Nosowska została mianowana nową dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie

Ciekawostki

Zawsze czuła się starsza od swoich rówieśników. W szkole podstawowej dziewczyny podrywały chłopców z klasy sportowej, a ona czytała poważne książki. Autorytetem był dla niej Bruce Lee, zawsze chciała być tak twarda jak on. Swoje pierwsze pieniądze zarobiła w wieku szesnastu lat, myła szyby na stacji benzynowej w Szczecinie (...)

Po maturze nie dostała się do szkoły teatralnej, ojciec więc kazał jej iść do pracy. Znalazła posadę na poczcie, i mogłoby się wydawać, że spełniają się jej dziecięce marzenia, jednak nie czuła się tam dobrze. Prawie całą pensję musiała oddawać do domu, a młoda Kaśka przecież chciała śpiewać. Zaczęła obracać się w towarzystwie muzyków.

[Więcej w materiale: Kasia Nosowska: fenomen zwykłego człowieka, [1]]

Źródło horoskopu

Dane urodzeniowe otrzymane bezpośrednio od artystki. Informację uzyskał Piotr Piotrowski.