Musiał Stanisław

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane ks. Stanisław Musiał
Data urodzenia 01.05.1938, godz. 10:00
Miejscowość Łososina Górna koło Limanowej (49°44′N; 20°24′E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 11° Byka
Księżyc 26° Byka
Ascendent 6° Lwa
Horoskop ks. Stanisława Musiała


Biografia

Filozof, duszpasterz, dyrektor Wydawnictwa WAM. Jezuita, w latach 1986-1995 sekretarz Komisji Episkopatu Polski do Spraw Dialogu z Judaizmem. Pierwszym laureatem przyznanego przez miesięcznik „Press" polskiego „Pulitzera". Współpracował z Polską Sekcją Radia Watykańskiego, wieloletni publicysta "Tygodnika Powszechnego". Autor opracowań naukowych, skupiających się na historii renesansu we Francji.

Autor opracowań naukowych, skupiających się na historii renesansu we Francji (filozofia renesansu francuskiego była tematem jego nieukończonej pracy doktorskiej); publikował artykuły m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Midraszu”, „Polin”, „Życiu Duchowym”. Został m.in. laureatem pierwszego „Grand Press” w kategorii publicystyki (nagroda miesięcznika „Press”) za artykuł Czarne jest czarne (1997 r.), w którym apelował, by hierarchia Kościoła zareagowała na antysemickie wypowiedzi niektórych duchownych.

Kliknij, by zapoznać się z biografią zamieszczoną na Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

  • 5 sierpnia 1963 - przyjęcie święceń kapłańskich
  • 5 marca 2004 - zmarł w Krakowie

Źródło horoskopu

"Według zapewnień mojej mamy urodziłem się dokładnie o godzinie dziesiątej, gdy dzwony naszego parafialnego kościoła biły na sumę. Mama widziała w tym wydarzeniu zapowiedź, że zostanę księdzem. Dla mnie bardziej czytelny był inny znak. Urodziłem się l maja, w Święto Pracy, które przypadało w niedzielę. http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,55443,558495.html


Informację przekazała Olga Gieraga.