Messing Wolf

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Wolf Messing
Data urodzenia 10.09.1899, godz. 05:00
Miejscowość Góra Kalwaria (51°59′N; 21°12′E)
Strefa czasowa GMT+ 1:24
Słońce 18° Panny
Księżyc 14° Skorpiona
Ascendent 13° Panny
Horoskop Wolfa Messinga

Biografia

Polski i radziecki jasnowidz żydowskiego pochodzenia o rzekomych zdolnościach telepatycznych. Dzieciństwo spędził w rozjazdach wędrownych cyrków po Polsce, podczas których regularnie brał udział w pokazach cyrkowych jako hipnotyzer. W 1921 powrócił do Polski i służył w wojsku. Po wybuchu II wojny światowej uciekł do Związku Radzieckiego, gdzie pozostał do końca życia. Jego rosnąca sława już w dzieciństwie przyciągnęła uwagę Alberta Einsteina. Fizyk zaprosił Messinga do swojego domu, wraz ze znanym psychoanalitykiem Zygmuntem Freudem. Obaj naukowcy zaczęli przeprowadzać wspólne eksperymenty. W okupowanej Warszawie, gdzie przebywał, pojawiły się hitlerowskie ulotki, że za jego schwytanie jest nagroda w wysokości 200 000 marek. Hitlerowcy nie zapomnieli mu, iż w 1937 publicznie ogłosił, że jeśli Hitler zaatakuje Związek Radziecki, III Rzesza przegra wojnę.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

  • Po ucieczce z domu 11-letni Wolf przyjechał do Berlina, gdzie pracował jako chłopiec na posyłki, wykonując najczarniejszą pracę. Chronicznie nie dojadał, pewnego dnia stracił przytomność i upadł na berlińskiej ulicy. Bez oznak życia przywieźli go do szpitala i umieścili w kostnicy. Ale jeden skrupulatny student-praktykant zauważył, że serce "zmarłego" bardzo cicho, ale bije. To go uratowało. (...) 11-letni chłopiec, uciekinier z małego miasteczka Góra-Kalwaria, w pobliżu Warszawy, zaczął swoją błyskotliwą karierę w... berlińskim panoptikum [1].
  • 10/11 września 1966 - zapalenie i pęknięcie wyrostka robaczkowego, udana operacja
  • 8 listopada 1974 - zmarł około godziny 23:00 w Moskwie [2]

Ciekawostki

Na motywach z biografii W. Messinga niemiecki reżyser Leander Haußmann nakręcił w 2011 komedię Hotel Lux.

Nim osiągnął czterdzieści lat, Messing odwiedził wszystkie kontynenty.

Niezwykłe zdolności Messinga poddały próbom takie wybitne rozumy, jak: Albert Einstein, Zygmunt Freud, Rabindranath Tagore... Wszyscy oni doszli do wniosku: to człowiek - fenomen, którego nauka nie jest w stanie objaśnić [3].

Źródło horoskopu

Metryka urodzenia [4]. Informację przekazał Jarosław Gronert.