Meisinger Krzysztof

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Krzysztof Meisinger
Data urodzenia 03.08.1984, godz. 09:30
Miejscowość Głogów (51°39′N 16°04′E)
Strefa czasowa GMT +2
Słońce 12° Lwa
Księżyc 1° Skorpiona
Ascendent 24° Panny
Horoskop Krzysztofa Meisingera

Biografia

Polski gitarzysta klasyczny. Gry na gitarze klasycznej uczył się u Bolesława Brzonkalika, Piotra Zaleskiego, Aniello Desiderio (Włochy) oraz Christophera Parkeninga (USA).

Występował w kraju i za granicą grając recitale solowe, muzykę kameralną oraz z orkiestrą m.in. w USA, Niemczech, Francji, Anglii, Serbii, Austrii, Hiszpanii, Grecji, na Łotwie i Ukrainie, w takich instytucjach jak jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Klainhans Music Hall w Buffalo (USA), Lysenko Hall Filharmonii Narodowej Ukrainy w Kijowie, Raitt Recital Hall w Malibu (USA), Aula UAM w Poznaniu, Zamek Królewski w Warszawie, Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie w Warszawie, Sala Balowa Zamek w Łańcucie, Dworek Chopina w Dusznikach, czy w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego.

W 2009 roku jego płyta zatytułowana Viva Vivaldi stała się „Albumem roku” w kategorii „Muzyka dawna i barokowa” w plebiscycie Programu 3 Polskiego Radia „Nagrody Polskich Melomanów”. W 2011 roku album Karłowicz and Faure nagrany wspólnie z Iwoną Hossą i wydany w 2010 r. przez Orfeus Music został nominowany do nagrody Fryderyki. Jest zwycięzcą i laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Krzysztof Meisinger jest dyrektorem artystycznym MEISINGER Music Festival – corocznego festiwalu muzycznego którego pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu 2017 w Szczecinie. Od 2017 roku jest wykładowcą w klasie gitary w Akademii Sztuki w Szczecinie.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii i na stronie oficjalnej artysty.

Źródło horoskopu

Dane urodzeniowe uzyskane od Krzysztofa Meisingera. Informację podał Mirosław Czylek.