Malik Stanisław

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Stanisław Malik
Data urodzenia 22.09.1956, godz. 02:10
Miejscowość Kraków
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 30° Panny
Księżyc 22° Barana
Ascendent 23° Lwa
Horoskop Stanisława Malika

Biografia

Krakowski szopkarz i fotografik. Pracownik Akademii Górniczo-Hutniczej. Szopki wykonuje od 18. roku życia. Jest przedstawicielem trzeciego pokolenia szopkarskiej rodziny Malików. Stanisław Malik od 1978 roku bierze udział w dorocznym konkursie szopek krakowskich, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia (sześciokrotnie pierwszą, osiem razy drugą, sześciokrotnie trzecią i siedem wyróżnień).

Szopki Stanisława Malika znajdują się w zbiorach muzealnych (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzea Etnograficzne w Krakowie, Warszawie i Toruniu, Nadwiślański Park Etnograficzny w Chrzanowie, Muzeum Sztuki Ludowej Europy Wschodniej w Marsylii), w kolekcjach prywatnych (w Chicago, Kolonii, Monachium, Brukseli, Rzymie, Sewilli, Mediolanie – kolekcja graficzki polskiego pochodzenia Aliny Kalczyńskiej), zdobią także instytucje (np. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Ambasada Francuska w Warszawie, Ratusz w Norymberdze, Dom Polski w Budapeszcie czy Uniwersytet Techniczny w Clausthal).


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Źródło horoskopu

"Włodzimierz Malik napisał: w 1956 roku 22 września o godzinie 2.10 urodził się Stasio jako piąte z kolei dziecko". Kazimierz Wiśniak, Malikowie - twórcy szopek, Miesięcznik Alma Mater, wyd. 109, s.131.

Informację podał Mirosław Czylek.