Jakubik Arkadiusz

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Arkadiusz Jakubik
Data urodzenia 14.01.1969, godz. 09:50
Miejscowość Strzelce Opolskie (50°30′N 18°18′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 25° Koziorożca
Księżyc 1° Skorpiona
Ascendent 17° Ryb
Horoskop Arkadiusza Jakubika

Biografia

Polski aktor, reżyser i scenarzysta teatralny, a także piosenkarz oraz wokalista. Najczęściej kojarzony z Wojciechem Smarzowskim, w którego filmach często pojawia się jako jeden z głównych bohaterów. Zagrał m.in. w Pod Mocnym Aniołem, Polskie gówno, Drogówka, Ziarno prawdy, Chce się żyć, Jesteś Bogiem, Dom zły, Sezon na leszcza, Jak to się robi z dziewczynami, Kochaj i rób co chcesz. Za rolę w filmie Dom zły Jakubik został nominowany do nagrody Orzeł [1].

Występował w Operetce Warszawskiej (1993–1994) i Teatrze Rampa w Warszawie (1997–2000). Jest wokalistą rock'n'rollowej grupy muzycznej Dr Misio.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Ciekawostki

Już jako ośmiolatek pojawiał się przed kamerami. Zagrał Gustlika, wnuka Karola Kostka (Franciszek Pieczka) w filmie dla dzieci "Okrągły tydzień". Mimo tego faktu, przez długi okres czasu miał problemy z ... nieśmiałością. Cyt: Moja pierwsza poważna randka odbyła się chyba w pierwszej klasie liceum. Poza tym zacząłem nagminnie przegrywać castingi. Miałem grać główną rolę w Rodzinie Leśniewskich, byłem murowanym faworytem. Nie podołałem i zagrałem tam tylko małą rólkę. Zamknąłem się w sobie, a wszyscy się zastanawiali, co się stało z tym zdolnym, cudownym Areczkiem, pełnym uroku i osobistego wdzięku [2].

Aktor zasłynął swego czasu odważną wypowiedzią: "Hipokryzja Kościoła pozwala zaśmiecać Polskę jak długa i szeroka szpetnymi pomnikami papieża, nie dostrzegając, że za zamiatanie pod dywan pedofilii należy obwiniać właśnie jego. W takiej zakłamanej instytucji nie mogę spotkać Boga" [3].

Źródło horoskopu

Aktor podał swoją godzinę urodzin na oficjalnym profilu na Facebooku, w swoje 46 urodziny. Informacja z dnia 14 stycznia 2015r. brzmi: "Jest 09:50. 46 lat temu, o tej godzinie właśnie urodził się Arkadiusz Benedykt Jakubik w szpitalu powiatowym w Strzelcach Opolskich" [4].

Informację dodał Mirosław Czylek.