Imich Aleksander

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Imich.jpg
Dane Aleksander Imich
Data urodzenia 4.02.1903, godz. 11:00
Miejscowość Częstochowa (50°49′N 19°08′E)
Strefa czasowa GMT+1:24
Słońce 15° Wodnika
Księżyc 2° Byka
Ascendent 24° Byka
Horoskop Aleksandra Imicha

Biografia

Amerykański chemik i parapsycholog pochodzenia polskiego, superstulatek. Mimo zaawansowanego wieku był aktywnym prezesem Phenomena Research Center w Nowym Jorku. Swoją długowieczność i duże zainteresowanie zdrowiem od lat młodości zawdzięcza podobno ojcu [1]. W wywiadach udzielanych przed śmiercią Aleksander Imich mówił, że nie wie dlaczego żyje tak długo i żartował, że “nie miał jeszcze czasu się nad tym zastanowić”. Wspominał także o szczęśliwym związku z żoną z Welą, o tym, że nigdy nie pił alkoholu i nie miał dzieci [2].

W wolnych chwilach zajmował się badaniami parapsychologicznymi. Ogłosił raport w 1932 roku w niemieckim czasopiśmie Zeitschrift für Parapsychologie, ale wszystkie notatki oraz zdjęcia z badań, które nie zostało opublikowane zostały utracone podczas II wojny światowej. Podczas II wojny światowej, Imich wraz z żoną Welą mieszkał w Białymstoku, gdzie zatrudniony był jako chemik. Po śmierci żony w 1986 roku, Imich powrócił do parapsychologii. Jest autorem licznych artykułów dla czasopism w tej dziedzinie i autorem książki Incredible. Tales of the Paranormal (Opowieści paranormalne, 1995).


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • 5 grudnia 1927 - aresztowany pod zarzutem przynależności do Anarchistycznej Federacji Polski
  • 1929 - uzyskał doktorat z zoologii
  • 1952 - emigracja z żoną Welą (psychoterapeutka) do Stanów Zjednoczonych (Pennsylvania i Nowy York)
  • 8 czerwca 2014 - zmarł w wieku ponad 111 lat w Nowym Jorku, o godzinie 09:03 czasu lokalnego, z przyczyn naturalnych

Ciekawostki

Po śmierci Włocha Arturo Licaty (24 kwietnia 2014) w zestawieniu tego ośrodka figurował jako najstarszy żyjący mężczyzna na świecie. Nie jadł czerwonego mięsa, serów, jajek, mąki białej pieczywa, ziemniaków, cukru, lub smażonych potraw. Nie pił krowiego mleka, kawy lub napojów alkoholowych, z wyjątkiem czerwonego wina. Wpływ na tak długą ilość lat miały niewątpliwie geny - dziadkowie z obydwu stron dożywali dziewięćdziesiątki, tak jak i starszy brat Aleksandra [3].

Źródło horoskopu

Akt urodzenia [4], odczytany przez Wojciecha Suchomskiego.