Czarmińska Natasza

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Natasza Czarmińska
Data urodzenia 18.05.1950, godz. 05:15
Miejscowość Warszawa (52°13'N 21°00'E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 27° Byka
Księżyc 10° Bliźniąt
Ascendent 25° Bliźniąt
Horoskop Nataszy Czarmińskiej

Biografia

Wykonawczyni piosenki poetyckiej, poetka, reżyser filmów dokumentalnych. Lauretka kilku nagród VIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1971. W kolejnych latach wielokrotnie występowała w Piwnicy pod Baranami, na festiwalach krajowych i zagranicznych. Uczestniczyła m.in. w pierwszym Festiwalu Piosenki Prawdziwej w Gdańsku, ale także kilkakrotnie w festiwalu w Opolu.

Na recitalach, obok utworów muzycznych, recytowała poezję: m.in. Herberta, Rilkego i Miłosza. Pisali dla niej piosenki Jan Kanty Pawluśkiewicz, Przemysław Gintrowski, Stefan Brzozowski. Zagrała w filmie Janusza Kijowskiego "Indeks", a jej "Prośba" stała się hymnem studentów '68. Zagrała również w kilku filmach fabularnych ("Sekret Enigmy", "Kung-Fu", "Grzechy dzieciństwa", "Indeks" i innych). Wiele lat mieszkała we Francji.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii.

Dużo informacji zostało zawartych w felietonie NATASZA CZARMIŃSKA - ARTYSTKA O SZCZEGÓLNEJ WRAŻLIWOŚCI I LOSIE.

Kluczowe wydarzenia

  • 1971 - na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobyła wszystkie możliwe nagrody. Urzekła słuchaczy, zaczarowała ich sobą, zachwyciła wykonaniem piosenek [1].
  • 20-22 sierpnia 1981 - występowała obok dzisiaj już kultowych artystów nurtu poezji śpiewanej, na Pierwszym Festiwalu Piosenki Prawdziwej, który odbył się w Gdańsku.
  • 1981 -ukończyła Wydział Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
  • 1981 - wyemigrowała do Francji, gdzie kontynuowała karierę piosenkarską, realizowała także filmy dokumentalne. Od 1999 ponownie występowała i działała w Polsce [2].
  • ~ wiosna 2003 - choroba nowotworowa.
  • ~ kwiecień 2004 - na kilka dni przed jej śmiercią ukazała się pierwsza płyta CD z jej nagraniami.
  • 22 kwietnia 2004 - zmarła w Warszawie.

Ciekawostki

Wydała m.in. dwie książki dotyczące numerologii – Liczby Losu i Liczby Losu a wolność wewnętrzna, współpracowała z miesięcznikiem "Twój Styl" (eseje numerologiczne) oraz Radiem Zet (audycje o numerologii i wiedzy duchowej).

W wydaniu ostatniej płyty pomogła jej młodzieńcza miłość sprzed 35 lat. "Koncert w hospicjum zmobilizował wszystkich - pisze Czarmińska w książeczce dołączonej do płyty. - Płyta ta ma charakter daru niebios. Powstaje w sytuacji nacisku rzeczywistości: mej choroby, tego, że trzeba wreszcie coś zrobić, bo może być za późno. Niebo dołącza także konkret, wyłaniając z mroków przeszłości, osobę, która sponsoruje tę płytę, a która była moją pierwszą miłością" [3].

Dwanaście dni wcześniej przed śmiercią Nataszy Czarmińskiej odszedł Jacek Kaczmarski.

Źródło horoskopu

Godzina uzyskana bezpośrednio od N. Czarmińskiej. Archiwum Włodzimierza H. Zylbertala.