Cejrowski Wojciech

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Wojciech Cejrowski
Data urodzenia 27.06.1964, godz. 06:00
Miejscowość Elbląg (54°09′N 19°24′E)
Strefa czasowa GMT + 2:00
Słońce 6° Raka
Księżyc 27° Koziorożca
Ascendent 25° Raka
Horoskop Wojciecha Cejrowskiego

Biografia

Dziennikarz radiowy, satyryk, fotograf, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych, kierownik artystyczny biblioteki Poznaj Świat, członek The Explorers Club. Z wykształcenia socjolog. Posługuje się językiem hiszpańskim i angielskim (odmiana amerykańska). Porozumiewa się również w języku rosyjskim oraz portugalskim (odmiana brazylijska).

Wojciech Cejrowski zaczynał u boku Wojciecha Manna w programie Non Stop Kolor w TVP2 w latach 1992–1994. Popularność przyniósł mu program WC Kwadrans, który był nadawany w TVP1 w latach 1994–1996. Wojciech Cejrowski podróżował dotychczas po blisko 60 krajach na 6 kontynentach. Najczęściej jeździ do Amazonii, dokumentując życie zamieszkujących ją Indian i Metysów.


Kliknij, by zapoznać się z biografią zamieszczoną na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • ~ 1969 - W wieku 5 lat Wojtek poważnie zachorował. Miał marskość płuca. Przez to czasami wypluwał fragmenty martwej tkanki. Szybko mu to chore płuco wycięto. A chłopiec dochodził do siebie przez dwa lata [1].
  • 23 maja 1983 - po śmiertelnym pobiciu przez MO Grzegorza Przemyka, był uprowadzony i przesłuchiwany. W czasie przesłuchania porywacze wyłamali mu wszystkie palce u rąk - bawili się w "zmienianie biegów". Po kilku godzinach pokiereszowanego maturzystę wyrzucili z auta - przed przychodnię lekarską. Tam pozakładano mu opatrunki [2].
  • ~ 1991 - początek kariery medialnej u boku Korneliusza Pacudy cyklem audycji Czy jest miejsce na country w Polsce?
  • ~ 1992/96 - rozpoczęcie kariery telewizyjnej u Wojciecha Manna, a następnie we własnym programie WC kwadrans
  • od stycznia 2007 - w niedziele w TVP2 ukazywał się jego program Boso przez świat. Program został zdjęty z anteny TVP w maju 2009, kiedy to Wojciech Cejrowski wystąpił w spotach wyborczych Prawicy Rzeczypospolitej

Ciekawostki

Wojciech Cejrowski wziął ślub z równie znaną dziennikarką i podróżniczką: Beatą Pawlikowską. Pawlikowska: To nie był dobry związek. Nie lubiliśmy się, nie byliśmy przyjaciółmi. Walczyliśmy, trzaskaliśmy drzwiami, rozstawaliśmy się, wracaliśmy. (…) To był mąż i niemąż jednocześnie, ale nie był miłością mojego życia. Gdyby był, nie odeszłabym. Połączyła ich miłość do podróżowania [3].

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie (wydział aktorski), na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (historia sztuki), Uniwersytecie Warszawskim (socjologia i archeologia); studiów tych nie ukończył.

Cejrowski zarabiał na przeróżnych rzeczach. Zbierał flaszki w lesie, w którym obozowali pijący dużo wódki harcerze. Sprzedawał lody, które reklamował jako "Najpyszniejsze lody od prywaciarza". Handlował też nocnikami i sznurkiem do wiązania choinek. Był cinkciarzem [4].

W latach 80. Cejrowski często jeździł do Szwecji, gdzie był cieślą. Ostatni raz pojechał tam w 1989 r., aby zostać w końcu czeladnikiem. Na egzaminie zdecydował się wykonać trumny, bo jak stwierdził, na trumny zawsze będą chętni [5].

Źródło horoskopu

W książce Wojciecha Cejrowskiego "Rio Anaconda" na stronach 76-77 znajdujemy taką informację: "A poza miastem? Tam też lubię wstawać o świcie. Może dlatego, że urodziłem się o szóstej rano i tak mi zostało. Szósta to moja godzina".

Godzina urodzenia Cejrowskiego była upubliczniana na stronie Bogdana Krusińskiego i astrolog J. Gołębiowskiej, ale nie było podane, na jakimś źródle się ona opierała. Była to także godzina szósta rano. Jako miasto urodzin typowany był Elbląg, chociaż były (?) podobno uwagi, że nie jest to stuprocentowa pewność (potrzebne źródło: dop. red.)

Informację dostarczył Mirosław Czylek.