Szulczyński Antoni

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Antoni Szulczyński
Data urodzenia 06.05.1877, godz. 03:00
Miejscowość Wilczogóra (52°28′N 18°09′E)
Strefa czasowa GMT
Słońce 15° Byka
Księżyc 11° Wodnika
Ascendent 25° Ryb


Horoskop Antoniego Szulczyńskiego

Biografia

Polski malarz, autor polichromii, portretów i pejzaży. Studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą to ukończył w 1901, a nauki kontynuował podróżując po całej Europie. Swój warsztat doskonalił na uczelniach w Wiedniu, Rzymie, Monachium i Wilnie. W wieku 22 lat, jako początkujący student rozpoczął pracę nad polichromiami w kościele pod wezwaniem świętej Katarzyny w Miedźnie, które ukończył po studiach w 1907 roku. W swoim dorobku artysta ma również polichromie i obrazy w kościołach: Matki Bożej Bolesnej w Skulsku, św. Stanisława Biskupa w Kramsku, św. Urszuli w Wilczynie, Wniebowzięcia NMP w Łubnicach oraz w Broniszewie i Złotkowie. Znany ze swoich dzieł sakralnych Antoni Szulczyński był też cenionym portrecistą i autorem pejzaży, które zdobiły i zdobią ściany wielu domów w kraju.

Z odnalezionego aktu zgonu wiemy, że Antoni Szulczyński nigdy się nie ożenił [1].


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

  • w nocy z 10 na 11 grudnia 1922 - zmarł w swoim domu we Wilczynie. Jego wczesna śmierć powiązana była z jego chorobą oraz paraliżem.

Ciekawostki

Już jemu współcześni twierdzili, że już jako dziecko pisał patykiem na piasku „będę wielkim malarzem” [2]

Tworzył nawet w cieniu osobistej tragedii, która go dotknęła. W późniejszym etapie swojego życia, poruszał się na wózku inwalidzkim, ponieważ w wyniku nie do końca jasnego splotu zdarzeń utracił władzę w nogach. We wspomnieniach na temat jego życia przewija się informacja, że od pewnego momentu swojego życia był słabego zdrowia. Inni twierdzą, że paraliż nóg był wynikiem skoku na główkę do jeziora, jeszcze inni, że powikłań poodmrożeniowych.

Źródło horoskopu

http://antoniszulczynski.pl/dokumenty/

Akt urodzenia: Miało to miejsce we wsi Wilczogóra 8 maja 1877 roku o godz. 15:00 (kalendarz juliański/+12 dni kalendarz gregoriański). Pojawił się Feliks Szulczyński, młynarz ze wsi Wilczogóra, 39-letni, w obecności Tomasza Frontczaka (Frątczaka) 40-letniego i Michała Wojciechowskiego 35-letniego, robotnicy we wsi Wilczogóra. Przynieśli (okazali nam) niemowlę płci męskiej i oświadczyli, że urodziło się ono we wsi Wilczogóra 6 maja br. roku o 3:00 w nocy, z żony ślubnej Pauliny z domu Bidzińskiej, 37-letniej. Dziecku w czasie chrztu świętego nadano imię Antoni, a chrzestnymi byli Leon Bidziński i Florentyna Bidzińska. Akt ten obecnym przeczytano. Oboje byli niepiśmienni.

Informację przekazał Jarosław Gronert.