Szulczyński Antoni

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Wersja z dnia 19:50, 3 gru 2020 autorstwa Miroslawczylek (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Infobox-zdjecie | image = https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/39/Autoportret_Antoniego_Szulczy%C5%84skiego.png | zrodlo = https://pl.wikipedia.org/wiki/An...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Antoni Szulczyński
Data urodzenia 06.05.1877, godz. 03:00
Miejscowość Wilczogóra (52°28′N 18°09′E)
Strefa czasowa GMT
Słońce 15° Byka
Księżyc 11° Wodnika
Ascendent 25° Ryb


Horoskop Antoniego Szulczyńskiego

Biografia

Polski malarz, autor polichromii, portretów i pejzaży. Swój warsztat doskonalił na uczelniach w Wiedniu, Rzymie, Monachium i Wilnie. W wieku 22 lat, jako początkujący student rozpoczął pracę nad polichromiami w kościele pod wezwaniem świętej Katarzyny w Miedźnie, które ukończył po studiach w 1907 roku. W swoim dorobku artysta ma również polichromie i obrazy w kościołach: Matki Bożej Bolesnej w Skulsku, św. Stanisława Biskupa w Kramsku, św. Urszuli w Wilczynie, Wniebowzięcia NMP w Łubnicach oraz w Broniszewie i Złotkowie. Znany ze swoich dzieł sakralnych Antoni Szulczyński był też cenionym portrecistą i autorem pejzaży, które zdobiły i zdobią ściany wielu domów w kraju.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

Ciekawostki

Źródło horoskopu

http://antoniszulczynski.pl/dokumenty/

Akt urodzenia: Miało to miejsce we wsi Wilczogóra 8 maja 1877 roku o godz. 15:00 (kalendarz juliański/+12 dni kalendarz gregoriański). Pojawił się Feliks Szulczyński, młynarz ze wsi Wilczogóra, 39-letni, w obecności Tomasza Frontczaka (Frątczaka) 40-letniego i Michała Wojciechowskiego 35-letniego, robotnicy we wsi Wilczogóra. Przynieśli (okazali nam) niemowlę płci męskiej i oświadczyli, że urodziło się ono we wsi Wilczogóra 6 maja br. roku o 3:00 w nocy, z żony ślubnej Pauliny z domu Bidzińskiej, 37-letniej. Dziecku w czasie chrztu świętego nadano imię Antoni, a chrzestnymi byli Leon Bidziński i Florentyna Bidzińska. Akt ten obecnym przeczytano. Oboje byli niepiśmienni.

Informację przekazał Jarosław Gronert.