Szczuka Kazimiera

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Wersja z dnia 19:29, 9 maj 2015 autorstwa Miroslawczylek (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Kazimiera Szczuka
Data urodzenia 22.06.1966, godz. 20:00
Miejscowość Warszawa (52N15; 21E00)
Strefa czasowa GMT+1:00
Słońce 1° Raka
Księżyc 24° Lwa
Ascendent 3° Koziorożca
Horoskop Kazimiery Szczuki

Biografia

Historyk literatury i krytyk literacki, a także dziennikarka telewizyjna. Jest feministką i aktywną działaczką ruchów kobiecych. Szerszą popularność zdobyła w 2004 roku, kiedy to w marcu zadebiutowała jako prowadząca teleturniej wiedzy ogólnej Najsłabsze ogniwo w TVN.

W latach 2010–2012 Kazimiera Szczuka była gościem programu Tomasza Lisa. w TVP2. Brała udział w dyskusjach na temat parytetu kobiet w polskim parlamencie, Dnia bez Smoleńska w nawiązaniu do katastrofy smoleńskiej oraz stosunków polsko-żydowskich w oparciu o książkę Jana Tomasza Grossa, Złote żniwa a także na temat marszów i manifestacji w Dzień Niepodległości 11 Listopada.

Kliknij, by zapoznać się z biografią zamieszczoną na Wikipedii.

Ciekawostki

Wywiad udzielony Wysokim Obcasom:

Przykro jest kalać własne gniazdo, ale naprawdę byłam wychowywana w dość piekielnym domu. Mama, lekarka, pracowała na dwa etaty. Była bardzo dzielna. Ale jako kobieta - upodlona. (...) Mój ojciec często wygłaszał opinie na temat tego, jakie kobiety powinny być. Być kobietą - według niego - to znaleźć jakąś magiczną formułę, żeby nie być jak te idiotki z lokami, a jednocześnie być "taką elegancką". To jakiś niezgłębiony, niedościgły wzór. [1]

Kluczowe wydarzenia

  • 30 kwietnia 2001 - debiut telewizyjny w magazynie kulturalnym Dobre Książki
  • 1 marca 2004 - pojawia się pierwszy odcinek polskiej edycji teleturnieju Najsłabsze Ogniwo na TVN, w której K. Szczuka jest prowadzącą
  • 26 lutego 2006 - wystąpiła w programie Kuby Wojewódzkiego, gdzie sparodiowała głos niepełnosprawnej prezenterki Radia Maryja. Za emisję tego odcinka KRRiT nałożyła na Polsat karę pieniężną w wysokości pół miliona złotych.
  • 21 kwietnia 2011 - umiera ojciec Stanisław

Źródło horoskopu

Godzinę podała K. Szczuka tygodnikowi "Gwiazdy mówią". Informację przekazał Piotr Piotrowski.