Passent Agata: Różnice pomiędzy wersjami

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
 
Linia 15: Linia 15:
  
 
== Biografia ==
 
== Biografia ==
Polska germanistka, dziennikarka i felietonistka. Jest córką [[Agnieszki Osieckiej|Osiecka Agnieszka]] i Daniela Passenta.
+
Polska germanistka, dziennikarka i felietonistka. Jest córką [[Osiecka Agnieszka|Agnieszki Osieckiej]] i Daniela Passenta.
  
 
Ukończyła filologię germańską na Uniwersytecie Warszawskim; studiowała także na Uniwersytecie Harvarda. Pisze felietony do „''Twojego Stylu''” (stała współpraca od 1997) oraz „''Twojego Dziecka''”. Jest założycielką i prezeską Fundacji „''Okularnicy''” im. Agnieszki Osieckiej.
 
Ukończyła filologię germańską na Uniwersytecie Warszawskim; studiowała także na Uniwersytecie Harvarda. Pisze felietony do „''Twojego Stylu''” (stała współpraca od 1997) oraz „''Twojego Dziecka''”. Jest założycielką i prezeską Fundacji „''Okularnicy''” im. Agnieszki Osieckiej.

Aktualna wersja na dzień 20:17, 29 maj 2022

Dane Agata Passent
Data urodzenia 04.02.1973, godz. 13:55
Miejscowość Warszawa
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 15° Wodnika
Księżyc 29° Wodnika
Ascendent 19° Raka
Horoskop Agaty Passent


Biografia

Polska germanistka, dziennikarka i felietonistka. Jest córką Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta.

Ukończyła filologię germańską na Uniwersytecie Warszawskim; studiowała także na Uniwersytecie Harvarda. Pisze felietony do „Twojego Stylu” (stała współpraca od 1997) oraz „Twojego Dziecka”. Jest założycielką i prezeską Fundacji „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej.


W roku 1980 rodzice rozstają się, Agatę Passent wychowuje ojciec. Matkę i babcię, Marię Osiecką, odwiedzają regularnie w ich mieszkaniu na Saskiej Kępie. Jako młodzik i juniorka Agata Passent intensywnie uprawiała tenis ziemny w barwach CWKS Legia Warszawa, a sport pozostał ważną częścią jej życia i miał ogromny wpływ na jej psychikę. Uczyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Warszawie w klasie o profilu ogólnym z rozszerzonym językiem niemieckim. Po dwóch latach nauki przeniosła się wraz z rodziną do Newton, USA gdzie w prestiżowej szkole Buckingham Browne and Nichols dokończyła edukację szkolną.


"Agata Passent w 2001 roku wyszła za mąż za Wojciecha Borowskiego. Niestety, małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Następnie związała się z fotografem Wojciechem Wieteską. Owocem ich związku jest syn Jakub (ur. 2006 roku). Ten związek również nie przetrwał. Trzecim wybrankiem dziennikarki okazał się Wojciech Kuczok" -> artykuł "Dziecko uratowało to małżeństwo" w miesięczniku VIVA


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii i na oficjalnym biogramie Agaty Passent.

Ciekawostki

Jej pasje to pisanie, sztuka współczesna, fotografia, sport, dobra kuchnia. Czas wolny najchętniej spędza z przyjaciółkami, bądź w podróżach po Polsce i Europie.


Z artykułu: "odejście jej mamy z domu wywróciło świat 6-latki do góry nogami. Ciężar obowiązku wychowania dziecka zaczął leżeć tylko na karku Daniela Passenta" (...), Ja mam na szczęście tatę czułego, wrażliwego, który od dziecka mówi mi, że mnie kocha”, opowiadała gwiazda w wywiadzie dla Planety Kobiet. [1]

Źródło horoskopu

Onet pl., artykuł Macierzyństwo według Osieckiej, czyli życie to nie bal, tylko żal nad balią.

Słowa matki, Agnieszki Osieckiej: "O godzinie 13.55, w asyście pielęgniarki i salowej, urodziłam córkę. Trwało to parę minut, ale strasznie się wysiliłam i pierwszy chyba raz w życiu – i w tym szpitalu – myślałam nie o sobie, tylko o tym dziecku, żeby wszystko robić jak trzeba, żeby się nie udusiło".

Informację znalazł i dostarczył [Mirosław Czylek].