Owsiak Jerzy

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Wersja z dnia 12:19, 8 wrz 2015 autorstwa Horosk0ppta (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Jerzy Owsiak
Data urodzenia 06.10.1953, godz. 06:25
Miejscowość Gdańsk (54°20′N; 18°38′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 13° Wagi
Księżyc 17° Panny
Ascendent 17° Wagi
Horoskop Jerzego Owsiaka


Biografia

Polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny i społeczny. Znany jest przede wszystkim z kierowania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą założył i jest prezesem tej fundacji od początku jej istnienia tj. od 1993 roku. Jest głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która obecnie jest jedną z największych akcji charytatywnych w Europie. W ciągu ponad 20 lat istnienia WOŚP podczas Finałów zebrano ponad 500 milionów złotych (czyli ponad 180 milionów USD), głównie na rzecz medycyny dziecięcej, przez co sprzęt oferowany przez fundację trafił do wielu szpitali w całej Polsce oraz przyczynił on do uratowania zdrowia i życia dzieci. Jest również pomysłodawcą i organizatorem największego festiwalu open-air w Europie Przystanek Woodstock, organizowanego od 1995 roku, który gromadzi wielu artystów z kraju i zagranicy.

Jerzy Owsiak jest laureatem wielu nagród, wyróżnień i odznaczeń, m.in.: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Wiktor czy nagrody Erazma Jerzmanowskiego.


Więcej szczegółów znajduje się na Wikipedii.

Ciekawostki

Jurek interesuje się sztuką – kolekcjonuje grafiki, rysunki i obrazy. Poza tym gra na perkusji, dużo czyta i podróżuje [1].

Próbował bez efektu swoich sił na uczelniach artystycznych – Akademia Sztuk Pięknych, a także na takich kierunkach jak filozofia, resocjalizacja, psychologia. (...) Ukończył kursy jako amator/wolontariusz, pracował z grupą profesjonalistów leczących osoby z problemami psychiatrycznymi. Był to zwrotny punkt w jego życiu. Z wielkim szacunkiem wspomina swoich nauczycieli, którym byli m.in. Jan Kelus, Ryszard Praszke, Wojciech Eichelberger, Jacek Santorski, Andrzej Samson czy Hans Peter. [2]

Kluczowe wydarzenia

  • 1976 - Jurek Owsiak wziął ślub ze swoją „klasową koleżanką”, Lidią, popularnie zwaną Dzidzią. Jego żona pozostała przy swoim nazwisku Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Jest absolwentką warszawskiego SGPiS, wydziału turystyki [3].
  • 3 stycznia 1993 - ruszyła pierwsza edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sama Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zarejestrowana w Warszawie 2 marca 1993 roku.

Źródło horoskopu

Godzinę urodzenia podał Jerzy Owsiak. Informację przekazał Piotr Piotrowski.