Mierosławski Ludwik

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Wersja z dnia 14:41, 4 gru 2016 autorstwa Horosk0ppta (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ludwik Mieroslawski.PNG
Dane Ludwik Mierosławski
Data urodzenia 17.01.1814, godz. 1:00
Miejscowość Nemours (48N16, 2E42)
Strefa czasowa GMT +0:15
Słońce 27° Koziorożca
Księżyc 7° Strzelca
Ascendent 30° Wagi
Horoskop Ludwika Mierosławskiego


Biografia

Polski generał, pisarz i poeta, działacz polityczny i narodowościowy, a także historyk wojskowości. Mierosławski był planowany na dowódcę powstania w 1846 roku, jednak zaraz po przybyciu, wskutek denuncjacji hrabiego Henryka Ponińskiego został ujęty przez pruską policję w Świniarach pod Poznaniem. Skazany na karę śmierci w procesie berlińskim, uniknął jej wykonania dzięki wybuchowi rewolucji berlińskiej. W lutym 1863 roku Mierosławski przybył do Polski, by zostać dyktatorem powstania styczniowego. Po dwóch przegranych starciach pod Krzywosądzem i Nową Wsią (Kujawy) i konflikcie z Marianem Langiewiczem postanowił złożyć dyktaturę i zdecydował się na powrót do Paryża.

Kliknij, by zapoznać się z biografią zamieszczoną na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • 12 lutego 1846 - zostaje aresztowany przez władze pruskie za posiadanie dużej ilości materiałów dotyczących powstańczej organizacji.
  • 20 marca 1848 - mimo wcześniejszego wyroku śmierci, opuszcza mury więzienia i z wielką pompą przewieziono go na uniwersytet, gdzie wygłosił płomienne przemówienie do mieszkańców Berlina.
  • grudzień 1848 - stanowisko szefa sztabu armii rewolucyjnego rządu sycylijskiego.
  • grudzień 1860 - Giuseppe Garibaldi powołał go na dowódcę Legionu Międzynarodowego w Neapolu.
  • 19 stycznia 1863 - Komitet Centralny Narodowy uchwalił powierzenie Mierosławskiemu dyktatury i naczelnego dowództwa powstania
  • 16 lutego 1863 - Mierosławski przybywa do Królestwa Polskiego.
  • 22 listopada 1878 o godzinie siedemnastej - zmarł w Paryżu w swoim mieszkaniu w biedzie i zapomnieniu.

Źródło horoskopu

Akt urodzenia: "Akt urodzenia nr 5 / 1814 Piotr Ludwik Adam Mierosławski

Roku 1814-ego, dnia 17-ego stycznia, przed nami urzędnikiem stanu cywilnego miasta Nemours, głównego miasta departamentu Seine et Marne (Sekwany i Marny) stawił się wymieniony Pierre Claude Notté, lat 65, zamieszkały w Nemours i przedstawił nam dziecię płci męskiej, urodzone tego dnia o godzinie pierwszej w nocy z córki jego, Camille Adélaide Notté, małżonki pana Adama Kacpra Mierosławskiego, kawalera francuskiego krzyża Legii Honorowej, kawalera polskiego orderu Virtuti Militari, pułkownika armii francuskiej. Oświadczył, że życzeniem jego jest nadać mu imiona Piotr Ludwik Adam.

Po przedstawieniu dziecięcia i złożeniu osobistej deklaracji przez pana Notté, w obecności wymienionego Pierre Louis Daval, lat 54, kontrolera podatkowego, zamieszkałego w Nemours, akt ten został przeczytany i z nami przez nich podpisany."


Akt zgonu: "Mierosławski Piotr Ludwik Adam 24go Listopada 1878r. o godz. 10 rano. Akt zgonu Piotra Ludwika Adama Mierosławskiego, zmarłego przedwczoraj o godz. 5 wieczorem w swym mieszkaniu Boulevard Montparnasse Nr. 130, lat 64, polskiego generała, urodzonego w Nemours (Seine et Marne), kawalera, syna Adama Kacpra Mierosławskiego i Kamilii Notte de Vaupleux jego żony oboje już nie żyjących. Potwierdzone przez Nas, Oficera Stanu Cywilnego po deklaracji Augusta Guerin lat 25, pracownika, zamieszkałego ulica Św. Ojców NR 70 i Ludwika Voisin, lat 59 lat, zamieszkałego ulica Georama Nr 13, którzy podpisali się z nami po przeczytaniu"


Informacje dostarczyli Wojciech Suchomski i Genny dzięki Genealodzy.pl