Mensah Omenaa

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Amma Omenaa Mensah
Data urodzenia 26.07.1979, godz. 12:00
Miejscowość Jelenia Góra (50°54′N 15°44′E)
Strefa czasowa GMT +2
Słońce 3° Lwa
Księżyc 29° Lwa
Ascendent 14° Wagi
Horoskop Omeny Mensah

Biografia

Fotomodelka, prezenterka pogody w telewizjach TVN, TVN Meteo i TVN 24. Założycielka i prezes fundacji Omenaa Foundation, a także właścicielka marki Ammadora. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, gdzie studiowała europeistykę. Jest córką Polki i Ghańczyka. Dzieciństwo, wraz ze swoim nieżyjącym już bratem Asybim i matką, spędziła w Swarzędzu. Pracowała jako modelka, wzięła udział m.in. w sesjach zdjęciowych dla magazynów "Playboy" i "CKM".

Współtworzyła wiele programów telewizyjnych o różnorodnej tematyce: podróżnicze („Podróże Meteo”, „Tyrol Południowy”), sportowe („Pogoda na rower”, „Pogoda na statku”, „Szkółka narciarska”, „Pogoda na narty”), kulinarne („Kuchnia czynna całą dobę” – razem z córką Vanessą), o tematyce lifestylowej („Projekt Plaża”, autorski program „Zawodowcy”), erotycznej ("Red Light"), na temat aranżacji wnętrz ("Domy Gwiazd"). Od 2014 prowadzi fundację, która pomaga potrzebującym w Ghanie i promuje tolerancje w Polsce.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Ciekawostki

Pod koniec 2014r. zdecydowała się na piękny gest - adopcję dziewczynki w Rwandy! "Dołączyłam do programu Adopcja serca i wspieram edukację 11-letniej Vincentine, która ma czworo rodzeństwa". [1].

Źródło horoskopu

Niech mi pani pomoże, rodzę już trzeci dzień' Kobieta się zlitowała. Zawołała lekarza i zmusiła go, żeby się mamą zajął. Urodziłam się w samo południe. I jak nikt wcześniej nie chciał się zainteresować stanem rodzącej kobiety, tak nagle wokół zrobił się ruch i tłok.

Tygodnik ABC LOOK, "Mensah o dzieciństwie: Wszyscy chcieli zobaczyć córkę Murzyna".

Informację dostarczyła Olga Gieraga.