Lucas Peter

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Piotr Józef Andrzejewski
Data urodzenia 2.06.1962, godz. 2:00
Miejscowość Września (52N20; 17E34)
Strefa czasowa GMT+2
Słońce 11° Bliźniąt
Księżyc 4° Bliźniąt
Ascendent 24° Ryb
Horoskop Petera Lucasa

Biografia

Polski aktor występujący głównie w filmach amerykańskich. Od dziecka grał na różnych instrumentach i śpiewał. Kiedy miał 12 lat nauczył się grać na akordeonie. Był pierwszym wykonawcą, nie zawodowym aktorem, który został dopuszczony do Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie w 1987 roku odebrał dwie nagrody; wyróżnienie oraz nagrodę Programu III Polskiego Radia.

Kiedy w 1987 roku wyjechał do Anglii, jego ówczesna dziewczyna, brytyjska aktorka namówiła go na udział w castingu do reklamówki. Bardzo się spodobał, wystąpił w serii filmów reklamowych. Jedna z producentek powiedziała: -Masz wielki talent i dobry akcent. Jedź do Hollywood!. Tak też zrobił, ale na początku nie było łatwo: zarabiał na życie jako kurier. Potem statystował w filmach i dublował aktorów. Ostatecznie, przy sporym wsparciu rodziców, udało mu się wytrwać w Hollywood i rozwinąć karierę.

Po gościnnym udziale w serialach Napisała: Morderstwo (Murder, She Wrote, 1994), Nocny patrol (Baywatch Nights, 1995) i Strażnik Teksasu (Walker, Texas Ranger, 1996), dostał wreszcie debiutancką rolę Alekseja w pełnometrażowym thrillerze Niebezpieczny ciężar (Dangerous Cargo, 1996) oraz kasowym sensacyjnym thrillerze sci-fi Dzień Niepodległości (Independence Day, 1996) jako rosyjski reporter. Wystąpił także w:, Słoneczny patrol, JAG, Ostry dyżur, Agentka o stu twarzach. W 1996 otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy Czarny Charakter Roku (The Best Villain of The Year) za rolę barona Von Glowera w grze komputerowej The Beast Within.

Kliknij, by zapoznać się z biografią zamieszczoną na Wikipedii i Oficjalnej Stronie.

Źródło horoskopu

Godzinę podał aktor tygodnikowi "Gwiazdy mówią".

Informację podał Piotr Piotrowski.