Lubos Eryk

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Wersja z dnia 18:34, 27 wrz 2020 autorstwa Miroslawczylek (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Eryk Lubos
Data urodzenia 06.09.1974, godz. 21:00
Miejscowość Tarnowskie Góry (50°27'N 18°52'E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 14° Panny
Księżyc 12° Byka
Ascendent 4° Bliźniąt
Horoskop Eryka Lubosa

Biografia

Polski aktor filmowy i teatralny. W 1993 ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, a w roku 1998 PWST we Wrocławiu Wrocławiu. Był aktorem Teatru Współczesnego we Wrocławiu, obecnie występuje w TR Warszawa. Laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego w roku 2009 za rolę w filmie Moja krew.

Wystąpił m.in. w filmach: Drogówka, Dzień Kobiet, Dziewczyna z szafy. Rok przełomowy to kreacje w takich produkcjach jak Oficer, gdzie u boku Pawła Małaszyńskiego i Rafała Cieszyńskiego wcielił się w rolę niecofającego się przed niczym, mało bystrego komandosa legii cudzoziemskiej "Jubego".

Ma 38 lat, na koncie nagrodę dla najlepszego aktora festiwalu w Kralovych Varach, Złote Lwy za drugoplanową rolę męską i nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego polskiego aktora młodego pokolenia. Stworzył kilkadziesiąt ról teatralnych, występował w balecie, śpiewa operę i dubbinguje kreskówki. Zawsze pozostaje sobą. Bo Eryk Lubos to artysta nieformatowalny [1]. Od lat uprawia boks. Z pierwszego małżeństwa ma syna, z innego związku córkę.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii, stronie Filmweb i na serwisie culture.pl.

Ciekawostki

Cytowania z wywiadów, czasopism oraz artykułów: http://pl.wikiquote.org/wiki/Eryk_Lubos

"W PWST od razu poczułem, że nie jestem akceptowany przez niektórych profesorów. Byłem inny, kanciasty, nie pasowałem do ich wyobrażeń" – przyznawał na łamach "Filmu". [2]

W jego kreacjach nie sposób dostrzec szczeliny między aktorską maską i twarzą. Po zakończeniu zdjęć do "Mojej krwi", odkupił filmową kurtkę, by żaden aktor nie nosił po nim tego kostiumu. Bo Lubos wnika w postać, staje się nią całkowicie, do granic schizofrenii. [3]

Od lat uprawia boks.

Źródło horoskopu

Godzinę urodzenia aktor podał redaktorowi bazy, Mirosławowi Czylkowi.