Lindenberg Grzegorz

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Wersja z dnia 18:24, 27 wrz 2020 autorstwa Miroslawczylek (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Grzegorz Lindenberg
Data urodzenia 26.9.1955, godz. 15:00
Miejscowość Warszawa (52°13'N 21°00'E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 3° Wagi
Księżyc 30° Koziorożca
Ascendent 23° Koziorożca
Horoskop Grzegorza Lindenberga

Biografia

Polski dziennikarz i socjolog. Jest jednym ze współzałożycieli "Gazety Wyborczej" oraz założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym "Super Expressu".

W 1979 roku zdobył dyplom z socjologii, w 1985 doktoryzował się w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1985-87 był badaczem pracującym w Russian Research Center na Uniwersytecie Harvarda w ramach stypendium Fundacji Kościuszkowskiej oraz wykładowcą na Uniwersytecie w Bostonie. Od 1996 do 2004 r. członek zarządu Fundacji Stefana Batorego w Warszawie.


Biografia na Wikipedii

Ciekawostki

Z wywiadu dla "Polityki": Cztery kilometry szutrówką, potem dwa przez las i jeszcze 600 m po wybojach, dom przy końcu drogi, za ostatnim słupem elektrycznym – to wskazówki, jak do pana trafić. Schował się pan na końcu świata [1].

W rozmowie ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich przekonuje, że nie czyta "SE" bo nie jest masochistą. Dodaje, że dziennik wygląda dziś zupełnie inaczej niż pierwowzór. Stał się tabloidem, przed którym Lindenberg chciał Polskę ustrzec [2]. (...) Dopóki nie wyszedł „Fakt”, a Mariusz Ziomecki nie postanowił przerobić „Super Expressu” na tabloid, udawało się robić normalną, popularną gazetę, a nie brukowiec.

Źródło horoskopu

Godzina podana przez dziennikarza.