Koteluk Mela: Różnice pomiędzy wersjami

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "{{Infobox-zdjecie | image = https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/26/2015_Woodstock_252_Mela_Koteluk.jpg | zrodlo = https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:2015_Wo...")
 
Linia 31: Linia 31:
  
 
''- Zacznijmy od banalnego, ale dość istotnego pytania: jak zostałaś piosenkarką?
 
''- Zacznijmy od banalnego, ale dość istotnego pytania: jak zostałaś piosenkarką?
- No właśnie, moim zdaniem to wynik abstrakcyjnego splotu okoliczności. Odkąd sięgam pamięcią, od zawsze intuicyjnie szukałam drogi wyrażenia siebie: przez całą podstawówkę pisałam pamiętniki, wiersze, które potem próbowałam sama sobie śpiewać, wymyślając melodie.
+
- ''No właśnie, moim zdaniem to wynik abstrakcyjnego splotu okoliczności. Odkąd sięgam pamięcią, od zawsze intuicyjnie szukałam drogi wyrażenia siebie: przez całą podstawówkę pisałam pamiętniki, wiersze, które potem próbowałam sama sobie śpiewać, wymyślając melodie.
Okazało się, że w ten sposób lepiej komunikuję się ze światem i wyrażam emocje. Zresztą do dziś mam tak, że łatwiej mi pewne rzeczy zaśpiewać, niż powiedzieć. Potem przyszedł taki moment, że zaśpiewałam publicznie i dalej rzeczy działy się same'' [https://natemat.pl/301255,mela-koteluk-wywiad-z-cyklu-skoda-co-ciebie-napedza#].
+
Okazało się, że w ten sposób lepiej komunikuję się ze światem i wyrażam emocje. Zresztą do dziś mam tak, że łatwiej mi pewne rzeczy zaśpiewać, niż powiedzieć. Potem przyszedł taki moment, że zaśpiewałam publicznie i dalej rzeczy działy się same'''' [https://natemat.pl/301255,mela-koteluk-wywiad-z-cyklu-skoda-co-ciebie-napedza#].
  
 
''Bardzo lubię wyjeżdżać. Jestem typem adrenalinowca, który potrzebuje dużych emocji, a wskoczenie w busa i jeżdżenie po Polsce to wyzwalacz ogromnej energii. Potem, w domu, odbijam to sobie: gotuję, sprzątam, czytam książki, buduję swoją stacjonarną codzienność i zwyczajnie to wygląda. Bardzo to lubię''.
 
''Bardzo lubię wyjeżdżać. Jestem typem adrenalinowca, który potrzebuje dużych emocji, a wskoczenie w busa i jeżdżenie po Polsce to wyzwalacz ogromnej energii. Potem, w domu, odbijam to sobie: gotuję, sprzątam, czytam książki, buduję swoją stacjonarną codzienność i zwyczajnie to wygląda. Bardzo to lubię''.

Wersja z 14:53, 27 wrz 2020

Dane Mela Koteluk
Data urodzenia 03.07.1985, godz. 03:07
Miejscowość Sulechów (52'N'06, 15'E'37)
Strefa czasowa GMT +2
Słońce 12° Raka
Księżyc 19° Koziorożca
Ascendent 18° Bliźniąt
Horoskop Meli Koteluk


Biografia

Polska piosenkarka i autorka tekstów, wykonująca muzykę z pogranicza rocka i popu.

8 maja 2012 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Spadochron, będący płytą tygodnia w programie III Polskiego Radia. Jest inicjatorką akcji wspierającej żywe granie Nie bądź dźwiękoszczelny, a także laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego i plebiscytu Ale Sztuka.

25 kwietnia 2013 została laureatką „Fryderyka” w kategoriach „Debiut roku” i „Artysta roku”


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • Gdy poszła do liceum, Malwina (Mela) Koteluk przeprowadziła się do Zielonej Góry, a od 2002 r. mieszka w Warszawie. Śpiewa od 1996 r. Robiła to w chórkach Gaby Kulki i niemieckiej grupy Scorpions. Śpiewała zarówno z orkiestrą symfoniczną w sali koncertowej, jak i z prostym fortepianem w małym klubie [1]

Ciekawostki

Z wywiadu dla NaTemat:

- Zacznijmy od banalnego, ale dość istotnego pytania: jak zostałaś piosenkarką? - No właśnie, moim zdaniem to wynik abstrakcyjnego splotu okoliczności. Odkąd sięgam pamięcią, od zawsze intuicyjnie szukałam drogi wyrażenia siebie: przez całą podstawówkę pisałam pamiętniki, wiersze, które potem próbowałam sama sobie śpiewać, wymyślając melodie. Okazało się, że w ten sposób lepiej komunikuję się ze światem i wyrażam emocje. Zresztą do dziś mam tak, że łatwiej mi pewne rzeczy zaśpiewać, niż powiedzieć. Potem przyszedł taki moment, że zaśpiewałam publicznie i dalej rzeczy działy się same' [2].

Bardzo lubię wyjeżdżać. Jestem typem adrenalinowca, który potrzebuje dużych emocji, a wskoczenie w busa i jeżdżenie po Polsce to wyzwalacz ogromnej energii. Potem, w domu, odbijam to sobie: gotuję, sprzątam, czytam książki, buduję swoją stacjonarną codzienność i zwyczajnie to wygląda. Bardzo to lubię.

Źródło horoskopu

"Urodziłam się 3 lipca. Między godziną 3, jak mówi moja mama, a 3:15. W pełnię Księżyca".

Zwierciadło, sierpień 2020 r., str. 48, wywiad. Dane odnalazł Mirosław Czylek.