Kidawa-Błońska Małgorzata

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Wersja z dnia 21:41, 11 lis 2019 autorstwa Miroslawczylek (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Małgorzata Kidawa-Błońska
Data urodzenia 05.05.1957, godz. 5:00
Miejscowość Warszawa
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 15° Byka
Księżyc 19° Raka
Ascendent 6° Bliźniąt
Horoskop Małgorzaty Kidawy-Błońskiej


Biografia

Małgorzata Maria Kidawa-Błońska z domu Grabska – polska polityk i producentka filmowa, z wykształcenia socjolog. Posłanka na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji, w latach 2014–2015 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w 2014 rzecznik prasowy drugiego rządu Donalda Tuska, w 2015 rzecznik prasowy rządu Ewy Kopacz oraz marszałek Sejmu VII kadencji, wicemarszałek Sejmu VIII kadencji.

Urodziła się w Warszawie jako córka profesora Macieja Władysława Grabskiego i jego żony Heleny Grabskiej z domu Nowakowskiej; jest wnuczką Władysława Jana Grabskiego i Zofii Wojciechowskiej, a także prawnuczką prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego i Marii Wojciechowskiej oraz premiera Władysława Grabskiego i Katarzyny Grabskiej. Żona reżysera filmowego Jana Kidawy-Błońskiego, z którym ma syna Jana.

20 lat temu założyła wraz z mężem spółkę Gambit Production, w której odpowiadała za produkcję filmów, programów telewizyjnych i reklam [1].


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • 1994 do 2005 - była producentem filmowym w spółce Gambit Production,
  • 7 stycznia 2014 - powołana na rzecznika prasowego rządu Donalda Tuska i sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  • 3 lutego 2015 - została ponownie rzecznikiem prasowym rządu w gabinecie Ewy Kopacz. Pełnienie tej funkcji zakończyła 25 czerwca 2015
  • 3 września 2019 - została wysunięta przez Koalicję Obywatelską na kandydata na premiera po ewentualnym zwycięstwie tego ugrupowania w wyborach parlamentarnych

Ciekawostki

Chodziła na zajęcia w warszawskiej szkole teatralnej jako wolny słuchacz z ciekawości, ponieważ nie chciała zostać aktorką. Co prawda miało się wkrótce okazać, że film jednak będzie jej pełnoetatową pracą, ale też, że przy filmach można pracować na wiele innych sposobów, niż tylko w nich grając [2].

Jan Kidawa-Błoński, świeżo upieczony reżyser po łódzkiej Filmówce, pojawił się w życiu Małgorzaty Grabskiej na początku lat 80., na imprezie z okazji jej urodzin.

Źródło horoskopu

"Godzina urodzenia pochodzi z mocnych, solidnych źródeł" - pisze w swojej notatce Piotr Gibaszewski.