Kaczkowski Jan

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Jan Kaczkowski
Data urodzenia 19.07.1977, godz. 09:25
Miejscowość Gdynia [54°31′N 18°32′E]
Strefa czasowa GMT +2:00
Słońce 27° Raka
Księżyc 1° Panny
Ascendent 15° Panny
Horoskop Jana Kaczkowskiego

Biografia

Polski duchowny rzymskokatolicki, prezbiter, doktor nauk teologicznych, bioetyk, organizator i dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

W 2004 był jednym z założycieli Puckiego Hospicjum Domowego. Organizator warsztatów z komunikacji i etyki w medycynie dla studentów medycyny i prawa pod nazwą Areopag Etyczny. W wolontariat hospicyjny angażował tzw. trudną młodzież i osoby skazane. Jako vloger publikował swoje filmy na portalu Boska.TV[10]. Na podstawie rozmów z nim powstały książki Szału nie ma, jest rak (Więź, 2013), Życie na pełnej petardzie. Czyli wiara, polędwica i miłość (Wydawnictwo WAM, 2015), Dasz radę. Ostatnia rozmowa (Wydawnictwo WAM, 2016), Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby (Więź, 2017), Dekalog księdza Jana Kaczkowskiego (Wydawnictwo WAM, 2017).


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • 15 czerwca 2002 - otrzymał święcenia prezbiteratu. Został inkardynowany do archidiecezji gdańskiej
  • 2007–2009 - koordynował prace budowy Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, a w 2009 został jego dyrektorem i prezesem zarządu
  • 2010 - został wykładowcą bioetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • 11 kwietnia 2012 - został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
  • 28 marca 2016 - zmarł w rodzinnym domu w Sopocie

Ciekawostki

"Wcześniak z porodu pośladkowego urodzony w stanie ciężkim. (…) W pierwszych dwóch tygodniach życia duże zaburzenia oddychania i krążenia, obrzęki twardzinowe. Apatyczne. Brak odruchów" - czytam w opisie znajdującym się w zachowanej Książeczce Zdrowia Dziecka Jasia Kaczkowskiego. W tym samym opisie znajduje się informacja, że dziecko po trzeciej i piątej minucie od urodzenia dostało trzy punkty w dziesięciopunktowej skali Apgar, co nawet dzisiaj byłoby informacją alarmującą, oznaczającą ryzyko śmierci lub upośledzenia".

-> deon.pl

Źródło horoskopu

19 lipca 1977 roku, godzina dziewiąta dwadzieścia pięć. Wersje zdarzeń - jak to bywa w rodzinach, gdzie anegdota to materia zmienna i żywotna - są dwie. [1]

Informację dostarczył Mirosław Czylek.