II RP - przekazanie władzy Piłsudskiemu

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane przekazanie przez Radę Regencyjną zwierzchniej władzy Józefowi Piłsudskiemu
Data 10.11.1918, godz. 20:47
Miejscowość Warszawa
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 18° Skorpiona
Księżyc 7° Wodnika
Ascendent 3° Lwa
Horoskop przekazania władzy J. Piłsudskiemu (1918)

Opis wydarzenia

Przekazanie przez Radę Regencyjną zwierzchniej władzy nad wojskiem brygadierowi Józefowi Piłsudskiemu oraz zamianowanie go naczelnym dowódcą wojsk polskich.

Posiedzenie trwało od godz. 5 do 10 wiecz. Około godz. 8 wiecz. przybył do Rady regencyjnej komendant Piłsudski, któremu Rada przekazała swoją władzę.

Konferowali też z Radą regencyjną przedstawiciele aktywistów: marszałek b. Rady stanu Fran. Pułaski, Antoni Łuniewaki i Wł. Zawadzki. Po zebraniu komendant Piłsudski udał się do siedziby komisji porozumiewawczej, gdzie się odbyły dłuższe narady.


Kliknij, by zapoznać się z informacją zamieszczoną na retropress.pl

Źródło horoskopu

Godzinę wydarzenia, źródło i własną interpretację zaproponował Wojciech Suchomski.

Wypowiedź: Dotarłem do szczegółowej notatki ze spotkania Rady Regencyjnej z J. Piłdsudskim, zamieszczonej w Kurjerze Warszawskim. Wynika z niej, że Rada obradowała 10 listopada od godz. 17 do 22 i ok. 20 przybył Piłsudski. W ciągu tych dwóch godzin Rada przekazała mu władzę, moim zdaniem o 21:47 co dawałoby Ascendent 2.10 znaku Lwa. 1 września 1939 r. znalazł się tam tranzytujący Pluton. Mam deja vu, bo chyba o tym kiedyś tutaj pisałem, podając że Piłsudski musiał otrzymać pełnomocnictwa od Rady już 10 listopada, bo 11 listopada o 8 rano negocjował z Niemcami warunki ich kapitulacji. -> ŹRÓDŁO