Fedorowicz Jacek: Różnice pomiędzy wersjami

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia 14: Linia 14:
  
 
== Biografia ==
 
== Biografia ==
 +
Polski satyryk i aktor. Z wykształcenia artysta malarz. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Jeszcze w czasie studiów rozpoczął współpracę z gdańskim radiem jako autor i aktor, zaś jako autor i rysownik-karykaturzysta z prasą lokalną i ogólnopolską. W drugiej połowie lat 60. występował w [[TVP 1 (Telewizja Polska)|Telewizji Polskiej]], gdzie współtworzył m.in. z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe ''Poznajmy się, Małżeństwo doskonałe, Kariera i Runda''. Wraz z Piotrem Skrzyneckim prowadził pierwszy [[Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu|Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu]]. W latach 60. i 70. często występował na estradzie, najpierw w Kabarecie ''Wagabunda'' (m.in. z Marią Koterbską, Mieczysławem Czechowiczem i Bogumiłem Kobielą), potem w programie ''Popierajmy się''.
  
 +
W 1980 wstąpił do „Solidarności”, współpracował z Radiem „S” Regionu Mazowsze związku. Na początku stanu wojennego zerwał wszelkie kontakty z państwowymi środkami przekazu. W latach 90. zaczął prowadzić w TVP program ''Dziennik Telewizyjny'', który następnie przeszedł metamorfozę z programu o charakterze politycznym na program rozrywkowy. W 2010 z rekomendacji klubu parlamentarnego [[Platforma Obywatelska|PO]] powołany w skład rady programowej TVP. W 2009 otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Natomiast prezydent [[Kaczyński Lech|Lech Kaczyński]] odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
  
  
Linia 33: Linia 35:
 
[[Category:Satyrycy]]
 
[[Category:Satyrycy]]
 
[[Category:Aktorzy]]
 
[[Category:Aktorzy]]
[[Category:Podróżnicy]]
+
[[Category:Artyści]]
 +
[[Category:Dziennikarze]]
 
[[Category:Liczba małżeństw: 1]]
 
[[Category:Liczba małżeństw: 1]]
[[Category:Bezdzietni]]
+
[[Category:Liczba dzieci: 1]]
 
[[Category:Słońce 25° Raka]]
 
[[Category:Słońce 25° Raka]]
 
[[Category:Księżyc 24° Skorpiona]]
 
[[Category:Księżyc 24° Skorpiona]]
Linia 41: Linia 44:
 
[[Category:Aspekty: koniunkcja Słońce-Pluton]]
 
[[Category:Aspekty: koniunkcja Słońce-Pluton]]
 
[[Category:Aspekty: koniunkcja Księżyc-Mars]]
 
[[Category:Aspekty: koniunkcja Księżyc-Mars]]
[[Category:Merkury na DSC]]
+
[[Category:Faza Księżyca: II kwadra]]
[[Category:Władca ASC na wygnaniu]]
 
[[Category:Faza Księżyca: III kwadra]]
 
 
[[Category:Alfabetyczny zbiór danych]]
 
[[Category:Alfabetyczny zbiór danych]]

Wersja z 01:17, 20 lis 2017

Dane Jacek Fedorowicz
Data urodzenia 19.07.1937, godz. 00:30
Miejscowość Gdynia (54°31′N 18°32′E)
Strefa czasowa GMT +1:24
Słońce 25° Raka
Księżyc 24° Skorpiona
Ascendent Bliźnięta
Horoskop Jacka Fedorowicza

Biografia

Polski satyryk i aktor. Z wykształcenia artysta malarz. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Jeszcze w czasie studiów rozpoczął współpracę z gdańskim radiem jako autor i aktor, zaś jako autor i rysownik-karykaturzysta z prasą lokalną i ogólnopolską. W drugiej połowie lat 60. występował w Telewizji Polskiej, gdzie współtworzył m.in. z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe Poznajmy się, Małżeństwo doskonałe, Kariera i Runda. Wraz z Piotrem Skrzyneckim prowadził pierwszy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 60. i 70. często występował na estradzie, najpierw w Kabarecie Wagabunda (m.in. z Marią Koterbską, Mieczysławem Czechowiczem i Bogumiłem Kobielą), potem w programie Popierajmy się.

W 1980 wstąpił do „Solidarności”, współpracował z Radiem „S” Regionu Mazowsze związku. Na początku stanu wojennego zerwał wszelkie kontakty z państwowymi środkami przekazu. W latach 90. zaczął prowadzić w TVP program Dziennik Telewizyjny, który następnie przeszedł metamorfozę z programu o charakterze politycznym na program rozrywkowy. W 2010 z rekomendacji klubu parlamentarnego PO powołany w skład rady programowej TVP. W 2009 otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Natomiast prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

Źródło horoskopu

Godziny urodzenia przybliżone, oparte na przesłankach biograficznych z życia Stanisława Tyma i Jacka Federowicza.

Stanisław Tym o Jacku Fedorowiczu: „Ja się urodziłem 17 lipca po południu, a Jacek 18 lipca tuż po północy, więc między nami jest jakieś siedem, osiem godzin różnicy. Więc ja go często, jako młodszego, wysyłałem po fajki czy po zapałki[1]. Audycja Kuby Wojewódzkiego.

Jeśli to prawda, to oznacza, że Jacek Fedorowicz urodził się ok. 00:30 18 lipca 1937 w Gdyni, a Stanisław Tym mniej więcej o godzinie 17:00 dnia 17 lipca 1937 roku w Małkini Górnej. Dane zostały zaokrąglone, przedział czasowy mieści się mniej więcej pomiędzy 00:05 - 00:35 ("urodziłem się tuż po północy"), a czasem, który nastąpił 7 - 8 godzin wcześniej. (dop. red.).

Informację odnalazł Piotr Piotrowski.