Chobot Karol: Różnice pomiędzy wersjami

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzył nową stronę „{{Infobox-bezzdjecia | dane = Karol Chobot | data = 06.08.1886, godz. 21:29 | miejsce = Łazy (50°25′N 19°23′E) | strefa = GMT+ 1:24 | slonce = 15° Lwa | ksie...”)
 
 
(Nie pokazano 5 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 11: Linia 11:
  
 
== Biografia ==
 
== Biografia ==
Był znaną postacią w świecie prężnie rozwijanego okultyzmu i ezoteryki oraz jogi w okresie II Rzeczpospolitej. Autor jawi się w nim jako uduchowiony, gorący pasjonat astrologii. [[Prinke Rafał|Rafał T. Prinke]], w artykule o dziejach astrologii w Polsce, pisze: ''Karol stał się jednym z głównych twórców ruchu astrologicznego w okresie międzywojennym. Urodził się 6 sierpnia 1886r. o godzinie 21:29 czasu środkowoeuropejskiego w Łazach, a zmarł 14 czerwca 1937r. o godzinie 9 w Druskiennikach. Był pracownikiem PKO w Warszawie, a poza tym prowadził aktywną działalność wydawniczą, popularyzatorską i organizacyjną na polu okultyzmu, chiromancji i astrologii. Na jego grobie ustawiona została rzeźba Jackowskiego [https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Jackowski]''. Pisał do "Polskiego Kalendarza Astrologicznego", którego wydawcą był Franciszek A. Prengel.  
+
Był znaną postacią w świecie prężnie rozwijanego okultyzmu i ezoteryki oraz jogi w okresie II Rzeczpospolitej. Autor jawi się w nim jako uduchowiony, gorący pasjonat astrologii. [[Prinke Rafał|Rafał T. Prinke]], w artykule o dziejach astrologii w Polsce, pisze: ''Karol stał się jednym z głównych twórców ruchu astrologicznego w okresie międzywojennym. Urodził się 6 sierpnia 1886r. o godzinie 21:29 czasu środkowoeuropejskiego w Łazach, a zmarł 14 czerwca 1937r. o godzinie 9 w Druskiennikach. Był pracownikiem PKO w Warszawie, a poza tym prowadził aktywną działalność wydawniczą, popularyzatorską i organizacyjną na polu okultyzmu, chiromancji i astrologii. Na jego grobie ustawiona została rzeźba Jackowskiego [https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Jackowski]''. Pisał do "Polskiego Kalendarza Astrologicznego", którego wydawcą był Franciszek A. Prengel. Przetłumaczył książkę: Jog Ramacharaka "Religje Indyj" (wyd. Zakłady Drukarskie F. Wyszyński i S-ka, Warszawa 1930 r.) [http://www.jehowa.info/ramacharaka/index.htm].
  
  
Linia 20: Linia 20:
 
* 1929 – razem z Alfredem Ulkanem zakłada ''Towarzystwo Astrologiczne Toruń'' a ich organem prasowym jest miesięcznik  „''Przegląd Astrologiczny''” (przestał się ukazywać w 1930r.).
 
* 1929 – razem z Alfredem Ulkanem zakłada ''Towarzystwo Astrologiczne Toruń'' a ich organem prasowym jest miesięcznik  „''Przegląd Astrologiczny''” (przestał się ukazywać w 1930r.).
 
* 1934 – zasiada w komitecie redakcyjnym miesięcznika „''Świat Ducha''” poświęconemu rozwojowi duchowemu.
 
* 1934 – zasiada w komitecie redakcyjnym miesięcznika „''Świat Ducha''” poświęconemu rozwojowi duchowemu.
 +
* 14 czerwca 1937 - zmarł w Druskiennikach
  
 
== Źródło horoskopu ==
 
== Źródło horoskopu ==
Linia 27: Linia 28:
  
 
[[Category:Ezoterycy]]
 
[[Category:Ezoterycy]]
[[Category:Astrolodzy]]
+
[[Category:Astrologowie]]
 +
[[Category:Nauczyciele jogi]]
 +
[[Category:Tłumacze]]
 +
[[Category:Długość życia: 50-60 lat]]
 +
[[Category:Władca ASC na wygnaniu]]
 
[[Category:Słońce 15° Lwa]]
 
[[Category:Słońce 15° Lwa]]
 
[[Category:Księżyc 14° Skorpiona]]
 
[[Category:Księżyc 14° Skorpiona]]
 
[[Category:Ascendent w Baranie]]
 
[[Category:Ascendent w Baranie]]
 
[[Category:Faza Księżyca: I kwadra]]
 
[[Category:Faza Księżyca: I kwadra]]
 +
[[Category:Aspekty: koniunkcja Wenus-Saturn]]
 +
[[Category:Gwiazdy stałe: Zuben Elgenubi]]
 +
[[Category:Alfabetyczny zbiór danych]]

Aktualna wersja na dzień 02:32, 29 mar 2017

Dane Karol Chobot
Data urodzenia 06.08.1886, godz. 21:29
Miejscowość Łazy (50°25′N 19°23′E)
Strefa czasowa GMT+ 1:24
Słońce 15° Lwa
Księżyc 14° Skorpiona
Ascendent 14° Barana
Horoskop Karola Chobota

Biografia

Był znaną postacią w świecie prężnie rozwijanego okultyzmu i ezoteryki oraz jogi w okresie II Rzeczpospolitej. Autor jawi się w nim jako uduchowiony, gorący pasjonat astrologii. Rafał T. Prinke, w artykule o dziejach astrologii w Polsce, pisze: Karol stał się jednym z głównych twórców ruchu astrologicznego w okresie międzywojennym. Urodził się 6 sierpnia 1886r. o godzinie 21:29 czasu środkowoeuropejskiego w Łazach, a zmarł 14 czerwca 1937r. o godzinie 9 w Druskiennikach. Był pracownikiem PKO w Warszawie, a poza tym prowadził aktywną działalność wydawniczą, popularyzatorską i organizacyjną na polu okultyzmu, chiromancji i astrologii. Na jego grobie ustawiona została rzeźba Jackowskiego [1]. Pisał do "Polskiego Kalendarza Astrologicznego", którego wydawcą był Franciszek A. Prengel. Przetłumaczył książkę: Jog Ramacharaka "Religje Indyj" (wyd. Zakłady Drukarskie F. Wyszyński i S-ka, Warszawa 1930 r.) [2].


Z szerszą biografią można zapoznać się na bialczynski.wordpress.com

Kluczowe wydarzenia

  • 21 marzec 1921 – wspólnie z bratem Józefem rozpoczynają wydawanie miesięcznika „Odrodzenie” poświęcone okultyzmowi, ezoteryce i duchowości. Są też w nim artykuły astrologiczne. Istniało do 1929r.
  • 1929 – razem z Alfredem Ulkanem zakłada Towarzystwo Astrologiczne Toruń a ich organem prasowym jest miesięcznik „Przegląd Astrologiczny” (przestał się ukazywać w 1930r.).
  • 1934 – zasiada w komitecie redakcyjnym miesięcznika „Świat Ducha” poświęconemu rozwojowi duchowemu.
  • 14 czerwca 1937 - zmarł w Druskiennikach

Źródło horoskopu

(W trakcie opracowania)

Zygmunt Koehler (autor Elementarnego Kursu Astrologii Urodzeniowej z 1937 roku) podaje Asc w 23,52 Barana.