Ziemski Andrzej

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ziemski1.jpeg
Dane Andrzej Ziemski
Data urodzenia 02.09.1950, godz. 00:05
Miejscowość Warszawa, Polska
Strefa czasowa GMT +1:00
Słońce 9° Panny
Księżyc 11° Byka
Ascendent 19° Raka


Horoskop Andrzeja Ziemskiego


Biografia

Wybijający się tancerz o doskonałych warunkach scenicznych szybko uzyskał tytuł solisty, występując m.in. w głównych partiach „Danse Sacrée” Debussy'ego w choreografii Witolda Borkowskiego, w „ Jeziorze łabędziem” (Zygfryd) i „Don Kichocie” (Basilio). W 1971 roku wyjechał z kraju i zaangażował się do baletu Opery Marsylskiej, a w kilka miesięcy później rozpoczął pracę w Baletach Marsylskich Rolanda Petit. W sezonie 1972/1973 występował w Królewskim Balecie Szwedzkim w Sztokholmie. W latach 1973-1984 był solistą Baletu XX Wieku w Brukseli Maurice'a Béjarta. Występował w całym repertuarze Béjartowskim tego okresu i uczestniczył we wszystkich ówczesnych tournée zespołu, tańcząc m.in. solowe partie w „Romeo i Julii”, „Bhakti”, „Weselu”, „Pli selon pli”, „Ognistym ptaku”, „Pietruszce”, „Notre Faust” i „Dichterliebe”.

Od 1979 roku prowadzi wraz z Piotrem Nardellim prywatną szkołę baletową „Balletomania” w Brukseli. W latach 1984-1992 był pedagogiem baletu w Deutsche Oper am Rhein w Düsseldorfie oraz w Akademii Tańca w Kolonii. Także jako pedagog był zapraszany przez Balet Teatru Narodowego w Pradze, Compagnie Rosas d'Anne-Teresa de Keersmaeker, Ballets de Monte-Carlo, Ballet de Wallonie, Ballet Opery Narodowej w Helsinkach, Ballet du Nord w Roubaix, Cullberg Ballet, Królewski Balet Szwedzki, Balet Opery w Oslo, Balet Bayerische Staatsoper w Monachium, jak również przez wiele innych scen baletowych w Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Japonii, Holandii, Niemczech, USA i Włoszech. W sezonie 1984/1985 wyznaczony został przez Maurice'a Béjarta jako asystent do zrealizowania „Romea i Julii - Pas de deux” z solistami Baletu Teatru Wielkiego.

Obdarzony urodą i harmonijną budową, był tancerzem niezwykle efektownie prezentującym się na scenie, jego taniec odznaczał się klasyczną precyzja i elegancją. Dysponował doskonałą techniką i wszechstronnym talentem.

Kluczowe wydarzenia

  • 1969 - ukończył Państwową Szkota Baletową w Warszawie
  • 1971 - opuścił Polskę
  • 1979 - założenie szkoły baletowej

Źródło horoskopu

Astrodatabank opiera się na akcie urodzenia.

Informację dostarczył Wojciech Suchomski.