Zbrojewska Monika

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Monika Zbrojewska
Data urodzenia 05.08.1972, godz. 12:15
Miejscowość Łódź (51°46′N 19°27′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 14° Lwa
Księżyc 25° Bliźniąt
Ascendent 7° Skorpiona
Horoskop Moniki Zbrojewskiej

Biografia

Polska prawniczka, doktor habilitowana nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego, adwokat, w latach 2014–2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W pracy naukowej specjalizowała się w zagadnieniach z zakresu postępowania karnego. W 2015 objęła stanowisko profesora nadzwyczajnego na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego. Była rzecznikiem dyscyplinarnym dla doktorantów UŁ, jak również ekspertem komisji sejmowych.

W 2001 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych, w latach 2002-2005 odbyła aplikację prokuratorską. W latach 2006-2014 prowadziła praktykę adwokacką. W roku 2011 r. rozpoczęła współpracę z Ośrodkiem Badawczym Adwokatury. W latach 2003-2004 Zbrojewska była ekspertem Sejmowej Komisji Śledczej powołanej do wyjaśnienia tzw. afery Rywina. W 2005 roku ekspertem Sejmowej Komisji Śledczej powołanej do zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU [1].


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

  • 5 listopada 2014 - powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w miejsce odwołanego z tej funkcji Michała Królikowskiego.
  • 23 października 2015 - w godzinach popołudniowych w Łodzi, prowadząc samochód w stanie nietrzeźwości (o stężeniu 2 promili alkoholu we krwi), została zatrzymana przez funkcjonariuszy policji. Tego samego dnia została odwołana ze stanowiska wiceministra.
  • 30 października 2015 - zmarła w warszawskiej klinice w wyniku niewydolności wielonarządowej. Kilka dni wcześniej przy przyjęciu do szpitala stwierdzono u niej silne zatrucie lekami.

Ciekawostki

Za bardzo liczyła się z opinią innych. Niezwykle przykładała się do każdego referatu i wystąpienia. (...) Prawdopodobnie mimo bardzo dobrej znajomości prawa nie miała zbudowanej wewnętrznej pewności siebie, bo unikała rozmów z osobami, które były wyżej od niej w hierarchii społecznej. Wrażliwa i delikatna. Typ osobowości, który nie wchodzi w zatargi, bo zbytnio przeżywa konflikty. (...) W szkole średniej miała dużo tak zwanych adoratorów, ale nikt jej się specjalnie nie podobał. Mówiła, że nie nadaje się do prowadzenia domu i wychowywania dzieci. (...) Rzadko się zwierzała, wszyscy szukali w niej oparcia, a ona sama nigdy nie prosiła o pomoc.

Od 2006 roku pracowała także jako adwokat. Wśród jej klientów były znane osoby jak Leszek Miller, Irena Dziedzic czy tzw. król dopalaczy Dawid Bratko.


Więcej informacji w artykule: Biała bluzka. O tajemnicy minister Moniki Zbrojewskiej

Źródło horoskopu

Godzinę urodzenia podała Monika Zbrojewska.