Wprost (tygodnik)

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Tygodnik Wprost
Data 5.12.1982, godz. 6:00 (symbolicznie)
Miejscowość Poznań(52°24′N 16°56′E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 13° Strzelca
Księżyc 11° Lwa
Ascendent 23° Skorpiona
Horoskop wejścia do sprzedaży tygodnika "Wprost"

Opis

Wprost – polski tygodnik społeczno-polityczny wydawany przez Platformę Mediową Point Group. Według Instytutu Monitorowania Mediów, w 2012 r. tygodnik „Wprost” był najczęściej cytowanym przez inne media tygodnikiem i jednym z najczęściej cytowanych mediów w Polsce. Pod patronatem tygodnika „Wprost” kapituła złożona z laureatów poprzednich edycji przyznaje coroczne Nagrody Kisiela. Sam tygodnik przyznaje tytuł Człowieka Roku.

W 1982 roku "Wprost" wydawany był w Poznaniu. Przeważająca część artykułów wiązała się bądź z tym właśnie miastem, bądź z terenami Wielkopolski. W 1989 gazeta została pismem ogólnopolskim. Od początku istnienia tygodnik miał ośmiu redaktorów naczelnych. Najdłuższej stanowisko sprawował Marek Król (luty 1989 do maja 2006), od stycznia 2013 redaktorem naczelnym jest Sylwester Latkowski.

W czerwcu 2014 roku tygodnik opublikował stenogramy podsłuchanych rozmów prywatnych prowadzonych między Markiem Belką (prezes NBP) a Bartłomiejem Sienkiewiczem (szef MSW) oraz innymi osobami mającymi wpływ na życie polityczne Polski. W lutym 2015 roku za sprawą artykułu w tygodniku Wprost wybuchła afera zwana Durczokgate. We wcześniejszym artykule Wprost pt. Ukryta prawda poruszony został temat mobbingu i molestowania seksualnego "w jednej z dużych stacji telewizyjnych", a internauci szybko powiązali ten tekst z osobą Durczoka. 10 marca 2015 roku, zarząd przyjął do wiadomości, że spółka TVN i pan Kamil Durczok osiągnęli wzajemne porozumienie w sprawie zakończenia współpracy ze skutkiem natychmiastowym.

Ciekawostki

Chronologia wydarzeń związana z pismem Wprost znajduje się w bardzo ciekawym opracowaniu pt. 30 lat tygodnika Wprost [1]

Źródło horoskopu

Pierwszy numer tygodnika "Wprost", wydawanego jeszcze wówczas w Poznaniu, trafił na rynek 5 grudnia 1982 roku. [2]

Nie znamy godziny oddania gazety w ręce pierwszych czytelników, dlatego przyjęliśmy godzinę szóstą rano, jako standardowo przyjętą dla rozpoczęcia pracy kiosków Ruchu.