Tomasz Lis na żywo (program publicystyczny)

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Pierwsza emisja programu "Tomasz Lis na żywo"
Data 25.02.2008, godz. 20:10
Miejscowość Warszawa (52°15'N;21°E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 7° Ryb
Księżyc 1° Skorpiona
Ascendent 10° Wagi
Horoskop pierwszej emisji programu publicystycznego "Tomasz Lis na żywo"

Opis

Program prowadzony przez Tomasza Lisa. Był realizowany na żywo z udziałem publiczności. Dyskusje na forum programów Tomasza Lisa dotyczą całego spectrum tematów politycznych i społecznych. 10 listopada 2010 o godzinie 10:53 została założona na facebook.com oficjalna strona programu, ciesząca się jednak nie największym zainteresowaniem internautów.

18 maja 2015 w wydaniu audycji Lis podczas wywiadu z aktorem Tomaszem Karolakiem zacytował rzekomą wypowiedź Kingi Dudy, córki Andrzeja Dudy (kandydata w II turze wyborów prezydenckich w Polsce w 2015 roku), która w rzeczywistości nie została wypowiedziana przez przypisaną osobę. 24 czerwca 2015 Komisja Etyki TVP uznała, że autorzy audycji naruszyli „zasady etyki dziennikarskiej”. W listopadzie 2015 TVP ogłosiła, że nie przedłuży z Tomaszem Lisem kontraktu na prowadzenie programu. 25 stycznia 2016r. w poniedziałek wieczorem widzowie Telewizji Polskiej po raz ostatni zobaczyli program "Tomasz Lis na żywo". Od 29 lutego 2016 T. Lis prowadzi cotygodniowy program „Tomasz Lis” w portalu Onet poświęcony najważniejszym wydarzeniom w Polsce i na świecie.

Ciekawostki

Istnieją rozbieżności i kontrowersje dotyczące wyników finansowych programu:

Z przygotowanego na zlecenie prezesa Jacka Kurskiego „Raportu Otwarcia TVP” wynika, że ośmioletnia emisja programu publicystycznego „Tomasz Lis na żywo” w TVP2 przyniosła publicznemu nadawcy stratę w wysokości ponad 2,2 mln zł [1]. Sam zainteresowany komentuje to tak: reklamowanie jego programu odbywało się głównie w ramach autopromocji na antenie TVP2, natomiast w raporcie czas autopromocji został wyceniony jak standardowy czas reklamowy, dodatkowo według stawek cennikowych, bez uwzględnienia rabatów [2].

Źródło horoskopu

Informację dostarczył Wojciech Suchomski.