Szyc Borys

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Borys Szyc
Data urodzenia 4.09.1978, godz. 4:50
Miejscowość Łódź, Polska
Strefa czasowa GMT+2
Słońce 12° Panny
Księżyc 28° Panny
Ascendent 29° Lwa


Horoskop Borysa Szyca


Biografia

Aktor filmowy i teatralny. Swoją przygodę z aktorstwem zaczął już w wieku 9 lat, kiedy to pojawił się w filmie "Kingsajz" (Juliusza Machulskiego) przebrany za krasnoludka. Po odegraniu roli we wspólnie z przyjaciółmi przygotowanym licealnym spektaklu teatralnym (na podstawie "Serenad" Sławomira Mrożka) zdecydował poświęcić się aktorstwu. W 2001 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W tym samym roku tytułową rolą w "Płatonowie" (Agnieszki Gilińskiej), za którą otrzymał nagrodę na XIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, dostał angaż w warszawskim Teatrze Współczesnym. Jako student, Borys zaczął występować w telewizyjnych serialach (m.in. "Klan", "Na dobre i na złe", "Adam i Ewa") Początkowo na dużym ekranie pojawiał się jedynie w epizodycznych rolach. W 2003 roku nastąpił przełom w jego karierze, kiedy to zagrał Alberta w "Symetrii" Konrada Niewolskiego. Od tej pory zaczął grać poważne role w takich produkcjach polskiego kina, jak m.in. "Vinci", "Job, czyli ostatnia szara komórka", "Testosteron".

Poza działalnością aktorską, realizował się także muzycznie [1] oraz jest właścicielem warszawskiej restauracji Akademia, którą założył przy okazji kręcenia serialu Przepis na życie. Jej otwarcie nastąpiło 25 lutego 2013 w Warszawie. Odbyło się to z opóźnieniem - pierwotnie planował otwarcie na 15 lutego.

Ma córkę, Sonię (ur. 2004).


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Ciekawostka

Urodzony jako Borys Michalak w Łodzi, w dorosłym życiu zmienił nazwisko na rodowe nazwisko matki. Fakt (dziennik) roztrząsa sprawę w jednym z artykułów [2], rozwijając wątek porzucenia przez ojca w dzieciństwie.

Źródło horoskopu

Godzinę podał Borys Szyc tygodnikowi "Gwiazdy mówią".

Informację przekazał Piotr Piotrowski.