Lem Tomasz

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Tomasz Lem
Data urodzenia 14.03.1968, godz. 04:00
Miejscowość Kraków
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 24° Ryb
Księżyc 15° Panny
Ascendent 27° Koziorożca
Horoskop Tomasza Lema

Biografia

Polski fizyk, biograf, tłumacz i syn Stanisława Lema. Ukończył American International School w Wiedniu, studiował fizykę i matematykę na Uniwersytecie Wiedeńskim. Absolwent fizyki na Princeton University. Autor książki "Awantury na tle powszechnego ciążenia" (wyd. Wydawnictwo Literackie). „Awantury na tle powszechnego ciążenia” otrzymały Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej - nagrodę, kóra została ustanowiona w 2007 r. przez Fundację Zielona Gęś. Ma córkę Annę, mieszka w Krakowie.

Hobby: literatura, wędrówki górskie i wyprawy motocyklowe.

Ciekawostki

Z wywiadu dla [Polityki]

Ojciec pchał mnie w kierunku biofizyki, ja wybrałem fizykę. Zresztą nie bardzo miałem wybór. Rodzice w latach 80. wywieźli mnie do Wiednia i bez znajomości języka angielskiego zapisali do szkoły amerykańskiej, gdzie miałem szansę konkurować z innymi dziećmi tylko w przedmiotach ścisłych.

Z wywiadu dla [Dziennika Polskiego]

Z pewną konsternacją odnajduję w sobie niektóre cechy ojca, które mnie u niego irytowały; jest ich sporo, na pierwszy plan wysuwa się czarnowidztwo. Głód wiedzy także odziedziczyłem po nim.

Źródło horoskopu

Wojciech Orliński, "Lem, życie nie z tej ziemi", Wołowiec 2017, s. 291, przypis 69 na s. 426, cytowany list S. Lema 21.03.1968.

Informację podał Wojciech Jóźwiak