Kipiel-Sztuka Marzena

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Marzena Kipiel-Sztuka
Data urodzenia 19.10.1965, godz. 10:00
Miejscowość Legnica (51°12′N 16°09′E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 26° Wagi
Księżyc 17° Lwa
Ascendent 3° Strzelca
Horoskop Marzeny Kipiel-Sztuki

Biografia

Polska aktorka. Od 1999 roku gra Halinkę Kiepską w serialu Świat według Kiepskich. W latach 1987–1989 pełniła funkcję suflera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. W latach 1989–2000 występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Kipiel-Sztuka jest absolwentką Technikum Budowlanego w Legnicy, a magisterium zrobiła z zarządzania zasobami ludzkimi.

Aktorka była dwukrotnie zamężna i obaj jej mężowie już nie żyją. 10 stycznia 2009 roku zmarł Przemysław Buksakowski, z którym była po ślubie niespełna dwa lata, a w lutym 2015 roku pożegnała małżonka Konrada Sztukę (reżyser cyklu „Na stojaka” w HBO), który zmarł na raka [1].


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Ciekawostki

Wypowiedzi dla Onetu [2]: Nigdy się nie użalałam, że nie mam szczęścia w życiu, bo mi ludzie tak szybko umierają. Bo co to znaczy mieć szczęście? Mieć to można ciepłe buty albo zapłacony rachunek.

- Podczas spotkania jest precyzyjna, wyrazista, bardzo ekspresyjna. Kiedy jej to mówię, śmieje się: - „To niemożliwe, ja i tak wyjątkowo panowałam nad sobą”. - A potem idzie zapalić papierosa.

- Dlaczego nie poszła pani do szkoły aktorskiej? - Poszłam, tylko ani razu nie zdałam. A próbowałam chyba cztery razy. Ale jak już moja mama powiedziała, żebym może zastanowiła się nad czymś innym, ręce mi opadły. Widocznie Pan Bóg stwierdził: zamykam ci drzwi, ale masz otwarte okno.

Źródło horoskopu

Wykres horoskopu z ascendentem w 3° Strzelca pokazywał Sylwester Bandura w reality show "Domu Wróżek" (odc. 3), do którego zaproszona była Marzena Kipiel-Sztuka. Informację podała Olga Gieraga.