Golec Paweł

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Paweł Golec
Data urodzenia 19.02.1975, godz. 11:30
Miejscowość Żywiec (49°41′N; 19°12′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 1° Ryb
Księżyc 2° Bliźniąt
Ascendent 26° Bliźniąt
Horoskop Pawła Golca

Biografia

Polski muzyk popowy i jazzowy, członek Akademii Fonograficznej w ramach ZPAV, jeden z liderów grupy muzycznej Golec uOrkiestra. Wraz z bratem-bliźniakiem Łukaszem są członkami powstałej w 1998 grupy muzycznej Golec uOrkiestra. Grupa nagrała 9 albumów i 13 singli. Paweł gra na puzonie, komponuje, pisze teksty, a także śpiewa.

W 1989 Paweł zdał egzaminy do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej i rozpoczął naukę gry na puzonie w klasie prof. Zdzisława Stolarczyka, którą kontynuował w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie mgr. Bronisława Dużego, gdzie na pierwszym roku studiów wraz z Grzegorzem Piotrkowskim, Marcinem Maseckim, Marcinem Murawskim, Robertem Lutym i swoim bratem Łukaszem założył zespół Alchemik Acoustic Jazz Sextet, zdobywając wiele prestiżowych nagród nie tylko w kraju, ale i w Europie.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

  • 6 października 2001 roku, ok. 15:00 - ślub Pawła i Katarzyny (z d. Kudłaczewskiej). Paweł Golec ożenił się dokładnie rok (16 września 2000 - dop. red.) po tym jak w związek małżeński wstąpił jego brat Łukasz.

Ciekawostki

Katarzyna powiedziała kiedyś w wywiadzie dla "Uwaga" TVN: Mój mąż w roku spędza więcej nocy razem z bratem niż ze mną [1].

Paweł, który rodzimą żywiecką kulturę poznał od podszewki (razem z Łukaszem są wydawcami serii książek pt. „Stroje Ludowe w Karpatach Polskich”), jest stuprocentowym sybarytą, eksploratorem nieznanych lądów i poszukiwaczem przygód. Kocha poznawać obce kultury, łącznie z tymi z jogurtów naturalnych (choć i na dobrze wypieczoną golonkę się nie obraża) [2].

Źródło horoskopu

Katarzyna Czajkowska-Golec na prośbę Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Informację przekazał Piotr Piotrowski.