Golec Łukasz

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Łukasz Golec
Data urodzenia 19.02.1975, godz. 11:00
Miejscowość Żywiec (49°41′N; 19°12′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 1° Ryb
Księżyc 2° Bliźniąt
Ascendent 19° Bliźniąt
Horoskop Łukasza Golca

Biografia

Polski muzyk popowy i jazzowy, członek Akademii Fonograficznej w ramach ZPAV, jeden z liderów grupy muzycznej Golec uOrkiestra. W 1998 roku utworzył, wraz z bratem bliźniakiem, grupę muzyczną Golec uOrkiestra, która podczas swojej dotychczasowej kariery nagrała 9 albumów w tym 3 kolędowe. Oprócz projektów jazzowych i Golec uOrkiestry, brał udział w wielu różnych nagraniach. Wraz z Pawłem Golcem jest też współtwórcą piosenki Na Holi, hymnu Bielskiej Zadymki Jazzowej, a także współzałożycielem Fundacji Braci Golec, oraz firmy wydawniczej Golec Fabryka.

Mieszkając w Bielsku-Białej, podczas kilku lat edukacji, od 1990 r. współtworzył zespół Straight Ahead, jednocześnie stale poszerzając swoje jazzowe horyzonty. W okolicznych klubach jazzowych, podczas koncertów i jam sessions doskonalił swój warsztat gry i improwizacji. Brał udział w licznych konkursach i festiwalach, co pozwalało mu szerzej zaistnieć w świecie polskiego jazzu.


Z szerszą biografią można się zapoznać na Wikipedii

Ciekawostki

Czym dla Luke’a Skywalkera był jego świetlisty miecz, tym dla Łukasza Golca jest jego czerwona trąbka [1].

Sypia tyle co Napoleon – 4 godziny dziennie. Resztę czasu poświęca na dęcie w ustnik, komponowanie, koncertowanie, a także na… ćwiczenie zapasów, urządzanie wyścigów i zawodów w przysiadach. Aktywność fizyczna godna Mistrza Olimpijskiego? Niezupełnie. Po prostu trójkę baaardzo żywotnych (po kim one to mają?) dzieci czasem trzeba jakoś spacyfikować.

Kluczowe wydarzenia

  • 16 września 2000 - w związku małżeńskim z Edytą Mędrzak z którą ma troję dzieci: Bartłomiej (ur. 2004), Antonina (ur. 2006), Piotr (ur. 2008). Edyta gra na altówce, śpiewa, komponuje, gra w zespole Golec uOrkiestra.

Źródło horoskopu

Katarzyna Czajkowska-Golec na prośbę Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Informację przekazał Piotr Piotrowski.