Fox Marta

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Marta Fox
Data urodzenia 1.01.1952, godz. 7:30
Miejscowość Siemianowice Śląskie ( 50°19'N 19°01'E)
Strefa czasowa GMT + 1
Słońce 10° Koziorożca
Księżyc 3° Ryb
Ascendent 5° Koziorożca
Horoskop Marty Fox

Biografia

Polska poetka, powieściopisarka i eseistka. Od 1983 zajmuje się także działalnością dziennikarską. Publikowała teksty na łamach m.in. „Gońca Teatralnego”, „Teatru”, „Opcji”, „Poezji”, „Autografu” (Gdańsk), „Magazynu Literackiego”, „Wiadomości Kulturalnych”, „Twojego Stylu”, „Śląska”, „Stron” i „Zwierciadła”.

Marta Fox zadebiutowała w 1989 opublikowanym w piśmie „TAK i NIE” opowiadaniem Gra, za które otrzymała Grand Prix w Konkursie Literatury Miłosnej w Lubinie. Jej wiersze tłumaczono na niemiecki, angielski i hiszpański. Na III Górnośląskim Festiwalu Kameralistyki prezentowała spektakl poetycki Zapłakać czerwonym deszczem do muzyki Bogdana Mizerskiego.

Była dwukrotnie stypendystką Ministerstwa Kultury. Na zaproszenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uczestniczyła we frankfurckich Targach Książki w 2000 oraz w programie „Polen erlesen” w północnej Nadrenii-Westfalii. W roku 2006 otrzymała odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej. Otrzymała tytuł baronowej od Polskiego Ruchu Monarchistycznego.

Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii i oficjalnej stronie. Zapraszamy również do lektury bloga.

Źródło horoskopu

Godzinę urodzenia Marta Fox podała redaktorowi bazy, Jakubowi Ruszkowskiemu.