Budzińska-Bennett Agnieszka

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Agnieszka Budzińska-Bennett
Data urodzenia 25.04.1973, godz. 19:40
Miejscowość Szczecin (53°26′N 14°32′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 6° Byka
Księżyc 6° Wodnika
Ascendent 10° Skorpiona
Horoskop Agnieszki Budzińskiej-Bennett

Biografia

Pianistka, wokalistka i muzykolog. Dyplomowana pianistka, absolwentka muzykologii Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (uk. w 1999 r.; doktorat w 2010 r.) oraz klasy śpiewu Schola Cantorum Basiliensis w Szwajcarii, gdzie pracuje i mieszka na stałe. Nominowana do Paszportu Polityki w dziedzinie „muzyka poważna”. W 1997 roku założyła w Bazylei zespół wokalny Peregrina, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki średniowiecza. Ta międzynarodowa grupa występuje na prestiżowych festiwalach w Szwajcarii i za granicą. Jako wokalistka, harfistka i muzykolog, Agnieszka Budzińska-Bennett współpracuje stale z różnymi grupami muzyki dawnej i ortodoksyjnej, a także orkiestrami.

Działalność artystyczną łączy z pracą pedagogiczną. Agnieszka Budzińska-Bennett w latach 2002-2003 wykładała muzykę liturgiczną XII wieku w Schola Cantorum Basiliensis i należy obecnie do kadry badawczej tej instytucji. Jej dalsza działalność pedagogiczna i akademicka obejmuje szereg wykładów gościnnych i kursów muzyki średniowiecznej.


Z szerszą biografią można zapoznać się na serwisie Culture.pl i misteriapaschalia - festiwalu muzyki dawnej, a także na oficjalnej stronie Ensamble Peregrina.

Ciekawostki

"Ja uwielbiam uczyć się języków obcych! Gdybym nie została muzykiem, z pewnością poszłabym w tym kierunku (stąd też, na przykład, moje podyplomowe studia skandynawistyczne w Bazylei)" [1] (...) z moich dyplomów językowych jestem dumna, ponieważ poświęciłam na ich naukę wiele prywatnego czasu i stanowią one istotną część mojego wykształcenia.

Pyt.: Jeden z twoich przyjaciół, człowiek po przejściach, którego życie nie głaskało po głowie, prosi żebyś polecił mu książkę, która w szczególny sposób ukształtowała twoje postrzeganie świata. Co to będzie za książka? Odp.: Powinnam napisać „Prorok” Gibrana, Księga Koheleta i fragmenty Hávamál (Pieśni Najwyższego) z Eddy, ale najbardziej chyba poleciłabym książki astrologiczne L. Greene, T. Marks, H. Sasportasa czy B. Tierneya (wszystko kierunek jungowski). W ten sposób gość miałby okazję poznać swój potencjał, zrozumieć ograniczenia oraz pojąć sens cykliczności. [2]

Źródło horoskopu

Godzinę urodzenia artystka podała Piotrowi Piotrowskiemu.