Blida Barbara

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Barbara Blida
Data urodzenia 03.12.1949, godz. 16:04
Miejscowość Siemianowice Śląskie (50°19′N 19°01′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 12° Strzelca
Księżyc 19° Byka
Ascendent 19° Bliźniąt
Horoskop Barbary Blidy


Biografia

Polska polityk, w latach 1989–2005 posłanka na Sejm X, I, II, III i IV kadencji, minister gospodarki przestrzennej i budownictwa w latach 1993–1996, felietonistka.

Od 1993 do 1996 w gabinetach Waldemara Pawlaka, Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza pełniła funkcję ministra gospodarki przestrzennej i budownictwa, a po tzw. reformie centrum w 1997 objęła funkcję prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. 15 listopada 2005, za wybitne zasługi dla rozwoju budownictwa, za działalność państwową i publiczną, została odznaczona przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Barbara Blida postrzeliła się śmiertelnie w klatkę piersiową 25 kwietnia 2007, podczas czynności jej zatrzymania i przeszukania jej domu w Siemianowicach Śląskich przeprowadzanych przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podczas działań ABW była posłanka poprosiła o możliwość skorzystania z toalety, gdzie wyjęła z szafki rewolwer Astra 680, z którego się postrzeliła. Okoliczności śmierci byłej posłanki pozostawały niejasne. W krytycznej chwili z Barbarą Blidą przebywała funkcjonariuszka ABW. Uchwałą Sejmu z 19 grudnia 2007 powołano komisję śledczą do zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Kluczowe wydarzenia

  • ~ 1969 - w wieku 20 lat wstąpiła do PZPR
  • 09 czerwca 2003 - Czterech zamaskowanych sprawców napadło w miniony poniedziałek na podróżującą służbową toyotą land cruiser posłankę Sojuszu Lewicy Demokratycznej Barbarę Blidę. Przestępcy oddali kilka strzałów z broni maszynowej. Ani posłanka, ani jej kierowca nie ucierpieli. (...) Przypomnijmy, że nie był to już pierwszy taki przypadek posłanki Blidy. Pięć lat temu, na tej samej trasie, pod Nadarzynem, w podobnych okolicznościach skradziono jej mercedesa. Wówczas bandyci nie używali jednak broni palnej.[1]
  • 25 kwietnia 2007 - śmierć z powodu incydentu związanego z czynnościami operacyjnymi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ciekawostki

Małżeństwo z Henrykiem trwało 38 lat. Uchodzili za wyjątkowo zgodną i dobraną parę. Dochowali się dwojga dzieci.

"Jest gorzką ironią fakt, że Barbarę Blidę wywiesił na swoich sztandarach SLD, mimo iż ona sama kilkakrotnie zrywała z tą partią. A i partia zerwała z nią. Nie dała jej miejsca na liście wyborczej do Sejmu w 2005 r. I nie interesowała się nią do tragicznego 25 kwietnia 2007 r." [2].

Źródło horoskopu

Informację na temat godziny urodzenia Barbary Blidy podał na publicznym forum Piotr Rydlewski. Źródło: wuj Barbary Blidy.