Anna German (serial telewizyjny)

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Pierwsza emisja serialu "Anna German" w Polsce
Data urodzenia 22.02.2013, godz. 20:25
Miejscowość Warszawa (52°15'N;21°E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 5° Ryb
Księżyc 29° Raka
Ascendent 11° Wagi
Horoskop pierwszej emisji serialu biograficznego "Anna German"

Opis

Serial telewizyjny emitowany przez TVP1. Został nakręcony dzięki współpracy Rosji, Polski, Ukrainy i Chorwacji. Debiut w Rosji miał miejsce w dniu 3 września 2012, prawie dokładnie 30 lat po śmierci aktorki. Serial pokazuje zasadniczo najważniejsze wydarzenia z życia piosenkarki, jednakże w wielu scenach wprowadzono wątki fikcyjne lub zmieniono scenerię zdarzeń. W Polsce cieszył się dużą oglądalnością: [1]

W serialu jako miasto, w którym Anna German rozpoczyna karierę artystyczną przedstawiono Wrocław, co spotkało się z mocną krytyką prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, który wskazał, że w rzeczywistości piosenkarka drogę zawodową rozpoczynała właśnie w Rzeszowie, co serial całkowicie pomija. Ponadto ostatnie lata życia Anny German przedstawiono w serialu z dość dużymi różnicami w stosunku do prawdy historycznej. Piosenkarka nie ukrywała przed bliskimi postępującej choroby.


Z szerszym opisem produkcji można zapoznać się na Wikipedii

Ciekawostki

Sama Anna German [2] urodziła się 14 lutego 1936 roku w Urgenczu w Uzbeckiej SRR. Na jednym z rosyjskich portali jako godzinę urodzenia zaproponowano 04:58. 20 stopień Panny to propozycja autorstwa Genny, oparta na artykule Valerii Liviny.

Źródło horoskopu

Program telewizyjny na 22.02.2013.

Informację dostarczył Kuba Ruszkowski.