Allegro (sklep internetowy)

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane serwis Allegro
Data urodzenia 13.12.1999, godz. 06:00
Miejscowość Poznań, Polska
Strefa czasowa GMT + 2
Słońce 21° Strzelca
Księżyc 19° Wodnika
Ascendent 28° Skorpiona


Ogłoszenie o istnieniu Allegro w prasie


Opis

Największa polska platforma transakcyjna on-line. Portal należący do Grupy Allegro, która jest częścią południowoafrykańskiego koncernu mediowego Naspers. Allegro to internetowa platforma handlowa umożliwiająca przeprowadzanie transakcji. Umożliwia przede wszystkim wystawianie na sprzedaż przedmiotów posiadanych przez użytkowników. Dzięki szerokiemu dostępowi do Internetu serwis na początku działalności stał się popularny wśród kolekcjonerów, a z czasem również zawodowych handlarzy. Oprócz aukcji możliwe jest również wystawienie na sprzedaż przedmiotu za ustaloną z góry cenę (Kup Teraz). Istnieje również możliwość połączenia licytacji i opcji Kup Teraz. W chwili obecnej zdecydowana większość (ok. 90%) ofert dostępnych w serwisie Allegro to oferty jedynie z opcją Kup Teraz.

Weryfikację potencjalnego kontrahenta umożliwia system komentarzy. Są one publikowane dobrowolnie przez strony transakcji i zawierają subiektywne opinie dotyczące jej przebiegu.


Z dłuższym opisem można zapoznać się na Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

  • 27 października 1999 o godz 13:00 - zarejestrowano domenę Allegro i wtedy też powstały pierwsze konta w serwisie
  • w marcu 2000 - Allegro przejęte przez brytyjską firmę, która stworzyła oddział QXL.com PLC
  • od 17 listopada 2007 - serwis Allegro umożliwia swoim użytkownikom możliwość zakładania sklepów
  • marcu 2008 - koncern mediowy Naspers złożył ofertę kupna akcji spółki Tradus, w skład której wchodzi QXL Ricardo
  • 26 stycznia 2011 - spółki QXL Poland, OtoMoto, Ceneo, Bankier i Internet Service stanowią jedną spółkę o nazwie Grupa Allegro. Właścicielem połączonej grupy nadal pozostaje MIH Allegro B.V. (Naspers).
  • 9 października 2014 - rozpoczęły się zwolnienia grupowe. "Szacujemy, że firmę może opuścić około 90 osób. Kolejnych około 80 pracowników zostanie przeniesionych do innych firm, które będą świadczyły usługi dla Allegro w ramach outsourcingu" - podaje firma w komunikacje prasowym [1]

Źródło horoskopu

"To właśnie dzisiaj obchodzimy ósme urodziny. Allegro powstało trochę przed 13 grudnia 1999 roku, ale tego dnia ukazała się pierwsza informacja w prasie o serwisie Allegro. I tak umownie 13 grudnia został oficjalną datą urodzin Allegro" Gazeta Wyborcza

Informację dostarczył Wojciech Suchomski.